Hírek
2014. Június 21. 08:59, szombat |
Helyi
Forrás: Szentendrei rendőrség
Álrendőrök loptak Szentendrén - újabb trükkös módszer

Rendőrnek kiadva magukat csaptak be egy nyugdíjas asszonyt, akitől loptak is a trükkösök a minap Szentendrén. Az eset kapcsán külön felhívást tett közzé a rendőrség.
A jelenleg rendelkezésre álló adatok alapján június 17-én 9 óra körül két férfi csöngetett be egy szentendrei társasházban lakó nyugdíjashoz azzal az indokkal, hogy a rendőrségtől jöttek egy korábbi ügy miatt. A sértettnek mutattak egy keménypapírból készült igazolványt, amely alapján az idős asszony beengedte őket a lakásába. A két férfi a sértett értékei felől érdeklődött, ami gyanút ébresztett az asszonyban és kizavarta őket a lakásból, de ezt megelőzően az egyikük eltulajdonított egy Herendi porcelánt a lakásból, majd távoztak a helyszínről.
A sértett elmondása alapján az egyik férfi 30-35 év körüli, körülbelül 170 centiméter magas, vékony testalkatú, fehér bőrű, hosszúkás arcú. A bűncselekmény elkövetésekor világos inget és világos színű nadrágot viselt. Társa egy 25-30 év körüli, 170 centiméter magas, rövid hajú, kerek arcú férfi.
Felhívás!
A rendőrt intézkedése során egyenruhája és az azon elhelyezett azonosító jelvénye, vagy szolgálati igazolványa és azonosító jelvénye igazolja. A polgári ruhában intézkedő rendőr az intézkedés megkezdése előtt szolgálati igazolványát és azonosító jelvényét felmutatja, kivéve, ha az elsődleges intézkedések megtételét lehetetlenné teszi, vagy az eredményességét veszélyezteti.
Az igazolványon a „Rendőrség hivatásos állományú tagja” feliraton túl a név és rendfokozat, a baloldalon a rendőr arcképe szerepel. Az igazolvány mellett fontos a rendőr azonosító jelvénye, melynek alján minden esetben egy 5 jegyű számsor található, mely a rendőrség hivatásos állományú tagjának azonosítására szolgál.
Amennyiben a fentiektől eltérő küllemű igazolvány, illetve jelvény felmutatása mellett valaki rendőrnek adja ki magát, kérjük, tegyenek bejelentést a 107 vagy a 112 központi segélyhívószámok valamelyikén, vagy értesítsék a Szentendrei Rendőrkapitányságot.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Július 31. 07:49, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: Kína gazdasága továbbra is komoly kihívásokkal néz szembe
Kína gazdasága továbbra is komoly kockázatokkal és kihívásokkal néz szembe - figyelmeztetett Hszi Csin-ping kínai államfő a Kínai Kommunista Párt legfelső döntéshozó testületének szerdai ülésén Pekingben.
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Életmód
Csalók élnek vissza az OTP Bank egyik vezetőjének nevével
Az OTP Bank egyik vezetőjének nevével visszaélve, magukat rendőröknek kiadó csalók videóhívásban keresik meg az ügyfeleket, hogy pénzt szerezzenek tőlük - hívta fel a figyelmet a pénzintézet szerdán.
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik