Városlista
2025. április 27, vasárnap - Zita

Hírek

2013. Október 26. 08:02, szombat | Helyi
Forrás: lvp/katasztrófavédelem

Büntetés járhat az növényi hulladék égetéséért - Be kell jelenteni!

Büntetés járhat az növényi hulladék égetéséért - Be kell jelenteni!

Több tízezer forint büntetést is kaphat az, aki felügyelet nélkül hagyja a kertben, szántókon égetett tarlót. Az égetést ráadásul be kell jelenteni a katasztrófavédelemnél.

Az aratási és betakarítási időszak végének közeledtével egyre több kertben, szántóföldön égetik a tarlót, a növényi hulladékot. Ezzel együtt napról napra több bejelentés érkezik a katasztrófavédelem műveletirányítási ügyeletére, melyet olyan lakosok tesznek, akik csak a tüzet vagy a nagy füstöt látják. A tűzoltók pedig kiérkeznek a helyszínre és szembesülnek azzal, hogy felügyelet mellett égetnek.

A katasztrófavédelem arra kéri a lakosságot, hogy az égetés időpontját, helyét és terjedelmét az égetés megkezdése előtt legalább 24 órával az illetékes katasztrófavédelmi kirendeltségre jelentsék be. Aki ezt elmulasztja, az az elkövetett szabálytalanság súlyának megfelelő szankcióra számíthat, például több tízezer forint megfizetésére kötelezhetik.

Kapcsolódó cikk
Három hektárnyi aljnövényzet gyulladt ki Pomázon

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld

Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon

Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.

2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld

Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére

Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére

2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld

Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között

Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.