Hírek
2014. Szeptember 20. 09:28, szombat |
Helyi
Forrás: MTI/MTI Fotó: Komka Péter
Lehetőségek előtt Szentendre - Kövér László: a választás kiállás a kormány mellett Brüsszelben

A magyarországi baloldal továbbra is a hazájára támad Brüsszelben, jelentette ki a házelnök, Kövér László Verseghi-Nagy Miklóssal, a Fidesz-KDNP polgármesterjelöltjével tartott sajtótájékoztatón Szentendrén pénteken.
Kövér László Szentendre Fidesz-KDNP-s polgármesterjelöltjével közösen tartott sajtótájékoztató pénteken, melyen azt mondta: a magyarországi baloldal nem tanult az elmúlt négyesztendős kudarcából, "saját hazája ellen próbál a brüsszeli porondon áskálódni".
Az Országgyűlés elnöke Szanyi Tibor szocialista EP-képviselő pénteki nyilatkozatát úgy értékelte, hogy a szocialisták mindent megtesznek majd annak érdekében, hogy megnehezítsék Navracsics Tibor biztosjelölt munkáját.
"Ezért nekünk is érdemes folytatni, és ki kell állnunk ezért a kormányért, a választás pedig jó alkalom erre" - közölte.
Kövér László azt mondta: sokan gondolhatják úgy, hogy ennek a választásnak elenyésző a tétje - minden felmérés azt mutatja, hogy a Fidesz-KDNP meg tudta őrizni a támogatottságát -, de ez nem igaz. Nemcsak az a tét, hogy alkalmas embereket sikerül-e választani a települések élére, hanem az is, hogy az újabb megméretésen támogatja-e Magyarország politikai közössége azt a kormányt, amelyik az elmúlt négy esztendőben sikeresen visszarántotta az országot a szakadék széléről, hozzákezdett olyan alapvető problémák megoldásához, mint a devizahitelesek csődhelyzete vagy amelyek húsz évvel ezelőtti hibás politikai döntésekből fakadtak. A külföldi tulajdonú és monopolhelyzetben lévő szolgáltatók például gyakorlatilag "gátlás nélkül szivattyúzták ki az emberek zsebéből a forintokat" - mondta.
Kövér László hangsúlyozta: Verseghi-Nagy Miklós kiváló polgármesterjelöltje a Fidesz-KDNP-nek, és buzdított mindenkit a választáson való részvételre.
Verseghi-Nagy Miklós többek között arról beszélt, hogy Szentendre számos nagyberuházást valósított meg, és további lehetőségei vannak, példaként a turizmus, az infrastruktúra fejlesztését, illetve a városüzemeltetés szervezettségének növelését említette.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Június 14. 09:08, szombat | Külföld
Izraeli légicsapások - Donald Trump amerikai segítséget ígért Izraelnek
Donald Trump amerikai elnök segítséget ígért Izrael védelmében, amennyiben szükségessé válna – az elnök erről pénteken beszélt egy interjúban.
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen
Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között
Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.