Városlista
2025. december 14, vasárnap - Szilárda

Hírek

2014. Augusztus 29. 07:22, péntek | Helyi
Forrás: Lenger - fotó: fb.com/Dietz Ferenc

Új, vietnámi testvérvárosa lett Szentendrének

Új, vietnámi testvérvárosa lett Szentendrének

A vietnámi Hoi An település testvérvárosa lett Szentendrének, miután augusztus 20-án a két város vezetése hivatalosan is szentesítette a kapcsolatot. A távol-keleti település 1999 óta az UNESCO világörökségi része.

Tízfős vietnámi delegáció látogatott a közelmúltban Szentendrére, hogy a hosszas előkészítő munkát követően a két város hivatalosan is testvérvárosi kapcsolatra léphessen. Augusztus 20-án a városok vezetői alá is írták a szerződést, mellyel Hoi An – a világörökség részének nyilvánított város – Szentendre testvérvárosa lett.

A szentendrei Városháza Dísztermében Dietz Ferenc polgármestere köszöntötte a résztvevőket és beszédében hangsúlyozta, több területen, így a kultúra, zene, tánc, képzőművészet, műemlékvédelem valamint a turizmus terén is eredményes együttműködést folytathat a két város. Mindemellett, mivel Hoi An is folyóparti város, így vezetése mindenképpen szeretné tanulmányozni Szentendre árvízvédelemben elért eredményeit. Erről már Le Van Giang a vietnámi város népi bizottságának elnöke beszélt, majd a két vezető aláírta a testvérvárosi szerződést.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi

Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád

Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.

2025. December 13. 07:10, szombat | Bulvár

Leprás megbetegedést igazoltak Kolozsváron egy ázsiai nőnél

Leprás megbetegedést igazoltak Kolozsváron egy ázsiai fiatal nőnél, további három lepragyanús társa pedig még megfigyelés alatt áll - közölte pénteken a Maszol.ro kolozsvári hírportál.

2025. December 13. 07:10, szombat | Külföld

Ukrajnai háború - Az Európai Unió tartósan befagyasztja az orosz állami vagyont

Az uniós tagállamok kormányait tömörítő Tanács úgy döntött, hogy meghatározatlan időre megtiltja az EU területén befagyasztott, az Orosz Központi Bankhoz tartozó eszközök Oroszországba történő visszautalását

2025. December 13. 07:09, szombat | Belföld

NAV: év végéig érdemes a kisvállalati adót választani

Jövőre még több cég választhatja a kisvállalati adót (kiva), ugyanis megduplázódik a belépési határ.