Forrás: Szentendrei Kosárlabda SE

Zsinórban harmadszor nem jött össze a felnőtt kosarasoknak

Továbbra is megnehezíti a sérüléshullám szentendrei felnőtt kosárcsapat dolgát, emiatt a fiúknak jóval keményebb összecsapásokat kell vívniuk mostanság. Múlt hétvégén a MAFC BME ellen idegenben játszott az alakulat.

MAFC BME - Szentendrei KSE – Gulyás Roland beszámolója

„Három a magyar igazság” tartja a szólás, de sajnos ez a Szentendrei KSE felnőtt csapatának nem jó hír, hisz az NB II-es bajnokság tavaszi fordulójában, zsinórban a harmadik vereségét szenvedte el.

Vasárnap este a MAFC BME csapata fogadta a szentendreieket, akiket ugyan ősszel hazai pályán sikerült legyőzni, de sajnos a simának mondható mérkőzésen nem sikerült megtörni a vereségsorozatot.

A továbbra is sérüléshullámmal megtizedelt SZKSE számára rémálommá vált a mérkőzés már az első negyedben. A hazaiak sokszor megkérdőjelezhetően szabályos védekezése és a pontos távoli dobásaiknak és gyors indításaiknak köszönhetően már az első negyedben elhúztak és biztos előnnyel várhatták a folytatást, míg a szentendreiek nem találták a ritmust (24:9).

Valamelyest hatékonyabbak lettek a vendég szentendreiek támadásai, de a második negyedben is folytatódott a hazai csapat dominanciája, és az emberfogásos védekezés pedig továbbra sem hozta meg az eredményét. Így két negyed után már húsz pont feletti volt a hazaiak előnye (45:23).

A harmadik játékrészben a zónavédekezésre váltott az SZKSE, ami jóval eredményesebbnek bizonyult, de a támadások során a sok eladott labda miatt inkább csak kiegyenlített negyedet sikerült zárni a vendégeknek (59-34).

A záró negyedben végre összeállt a védekezés, a palánk alatt kiharcolt büntetőknek és a kosár+fault szituációk eredményes kihasználásának köszönhetően nagy hajrába kezdett a Szentendrei KSE. Az ellenfél egyre idegesebb lett és a dobásaik rendre célt tévesztettek. A negyed vége előtt két perccel esély volt négy pontra csökkenteni a különbséget, de a hárompontos dobás nem volt eredményes és a lefújás után pedig kilenc pontos vereséggel kellett hazatérni a vendég szentendrei csapatnak.

MAFC BME - Szentendrei KSE 67-58 (24:9; 21:14; 14:11; 8:24)