Hírek
2018. Április 22. 12:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: police.hu
147 bűncselekmény elkövetéséért felelhet

A kalocsai rendőrök csalással és személyes adattal visszaéléssel is gyanúsítják azt a pécsi férfit, aki ellen vádemelést is javasolnak.
A Kalocsai Rendőrkapitányság 2016. április 20-án nyomozást rendelt el ismeretlen tettes ellen, aki a gyanú szerint weboldalakon különböző műszaki termékeket hirdetett, ám a sértettek a megrendelt árut a vételár átutalása után soha nem kapták meg.
A rendőrök egy 20 éves ordasi nő feljelentése alapján kezdték meg a nyomozást, mely során kiderült, hogy az elkövető három webáruházat is létrehozott fiktív adatokkal, ahol mobiltelefont, televíziót, tabletet, laptopot hirdetett eladásra.
A közel két évig tartó nyomozás alatt a rendőrök összesen 146 sértettet kutattak fel, és őket tanúként hallgatták ki. A vallomásokból kiderült, hogy az ismeretlen tettes 9000 és 127 000 forint közötti összegeket csalt ki áldozataitól úgy, hogy a pénzt bankszámlájára utaltatta, majd elérhetetlenné vált. A tanúvallomások és az egyéb, időközben beszerzett bizonyítékok alapján a nyomozók beazonosították a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható pécsi lakost. A férfi a gyanúsítás szerint 110 csalás vétségét és 36 csalás bűntettét követte el attól függően, hogy a sértettek milyen összeget utaltak át részére.
A rendőrök azt is megállapították, hogy a jelenleg már 22 éves gyanúsított egy működő, a cégbíróságon is bejegyzett vállalkozás ügyvezetőjének adatait használta fel a bűncselekmények elkövetése és a sértettek tévedésbe ejtése során, így személyes adattal visszaélés vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt is felelősségre vonhatják.
A kalocsai rendőrök az ügyet – amely több ezer oldalnyi iratot tartalmaz – a napokban lezárták, és azt vádemelési javaslattal küldték meg a helyi ügyészségre.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld
Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon
Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.
2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld
Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére
Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére
2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld
Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között
Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra