Városlista
2025. június 14, szombat - Vazul

Hírek

2016. Október 24. 09:00, hétfő | Helyi
Forrás: hírTV

56-ot élhették újra a szentendrei skanzenben

56-ot élhették újra a szentendrei skanzenben

Géppuskaropogás, étel- és ruhagyűjtés, valamint a terror elől a határ felé menekülő emberek – ilyen körülmények fogadták a Szabadtéri Néprajzi Múzeum látogatóit.

A hétvégén színészek elevenítették fel az ’56-os forradalom vidéki eseményeit.

A skanzen látogatói 1956 vidéki eseményeibe csöppenhettek. Az időutazás résztvevői közül aki tudott, visszaemlékezett. „Én október 23-án születtem, csak előtte hat évvel, ’50-ben. Az pont a születésnapom volt, és kaptam egy mentőautót, lenkerekest, és este becsöngettek, hogy hagyjam abba a szirénázást. Mert az szirénázott” – elevenítette fel a történteket Nagy Péter.

Kollektivizálás, málenkij robot, lakosságcsere, szögesdrót és aknazár. A skanzen épületei is az ’50-es éveket idézték.

A korabeli egyik legnépszerűbb játékot, a gombfocit is felidézték. A gombfocit az 1950-es években játszották a legtöbben és most a skanzen látogatói is kipróbálhatták. Az idősebbek még emlékeznek, és ahogy mondják: a kommunizmus az élet minden területére kihatott, még erre is. „A Puskás mint nagy játékosunk egy időben majdnemhogy tiltólistán volt, ha szabad ilyen csúnyát mondanom, mikor a Reál Madridba focizott nagyon sokáig” – emlékeztetett Szigethy Miklós.

Fotó: hírTV

Ha érdekelnek a hasonló tartalmú cikkek, lájkold a Facebook oldalunkat: Infováros Szentendre ... és ne felejtsd el a cikket megosztani az ismerőseiddel, hogy ők is elolvashassák azt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Június 14. 09:08, szombat | Külföld

Izraeli légicsapások - Donald Trump amerikai segítséget ígért Izraelnek

Donald Trump amerikai elnök segítséget ígért Izrael védelmében, amennyiben szükségessé válna – az elnök erről pénteken beszélt egy interjúban.

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen

Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között

Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.