Hírek
2018. Július 04. 19:04, szerda |
Belföld
Forrás: mti
95 éves férfit vert meg súlyosan - Tizenkét év fegyházra ítélték

Jogerősen 12 év fegyházbüntetéssel sújtott a Pécsi Ítélőtábla szerdán egy férfit, aki még 2014-ben ájultra vert és kirabolt egy idős, 95 éves embert Pécsen.
A táblabíróság az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés kísérletében és társtettesként elkövetett rablásban mondták ki bűnösnek.
A vádlotti fellebbezés nyomán másodfokon eljáró ítélőtábla ezzel helybenhagyta a Pécsi Törvényszék januári elsőfokú ítéletét.
A jogerős tényállás szerint 2014 márciusának egyik éjjelén a vádlott és társa betört Pécsen egy Búza téri társasház egyik lakásába, miközben az egyik szobában a 95 éves sértett aludt. Amikor értékek után kezdtek kutatni, a férfi felébredt és felkelt, a betörők pedig értékei hollétéről faggatták. Miután az idős ember közölte, hogy nincsenek értékei, az elsőrendű vádlott legalább kétszer megütötte ököllel a fejét, ennek következtében a sértett öntudatlan állapotba került és elesett.
Ezután a vádlottak mintegy 130 ezer forint értékben porcelánokat, egyéb dísztárgyakat és 160 ezer forint készpénzt vittek el a lakásból.
Az idős férfi a bántalmazás következtében súlyos, 4-6 hónap alatt, maradandó fogyatékossággal gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld
Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás
Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2025. Június 13. 06:35, péntek | Belföld
MÁV-vezérigazgató: a Siemens által szállított valamennyi sorompó teljes körű átvizsgálása indult
A Siemens által szállított valamennyi magyarországi sorompón karbantartási és üzemeltetési auditot végez a cég, amely a jövő hét közepéig tart
2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással
Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.
2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld
Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé
Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.