Hírek
2016. December 22. 07:41, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
A Fuvosz szerint pánikgombot kellene beépíteni a kamionokba is
A taxikhoz hasonlóan a kamionokba is kellene építeni egy úgynevezett pánikgombot, a berlini merénylet kapcsán erre hívta fel a figyelmet Peredi Péter, a Fuvarozó Vállalkozók Országos Szövetségének (Fuvosz) főtitkára.
A Fuvosz főtitkára szerint a berlinihez hasonló tragédiák megelőzése érdekében fontos lenne, hogy a fuvarozó társaságok az útvonalterv készítésekor feltüntessék a kamionsofőrök számára a hatóságok elérhetőségét azokban az országokban, városokban, amelyek áthaladnak.
Peredi Péter hangsúlyozta: fontos, hogy a kritikus helyzetekben a sofőrnek legyen lehetősége a gyors segélyhívásra.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél
Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld
Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében
Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.
2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld
Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban
A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld
Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.
