Hírek
2018. Február 07. 14:17, szerda |
Belföld
Forrás: mti - Fotón: Pécs
A hazai hegyekben néhol harminccentis a hó

A magasabban fekvő települések közül néhányban már 30 centiméter körüli a hóréteg, de az alacsonyabb részeken is jelentős mennyiségű hó hullott szerdán. Az előrejelzés szerint viszont olvadás várható.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat adatai szerint Borsod-Abaúj-Zemplén megyében Bükkszentkereszten 35, Lillafüred-Jávorkúton 33, a diósgyőri mérőállomáson 17, Aggteleken pedig 30 centiméteres hóréteget mértek. Heves megyében Kékestetőn 26, Mátraszentimrén 14 centiméternyi hó hullott.
Az alacsonyabban fekvő települések közül a Vas megyei Rábagyarmaton 12, Szombathelyen 8 centiméteres a hó. Országszerte többfelé hullott több centiméternyi hó vagy alakult ki hólepel.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat további ónos esőre és havazásra is figyelmeztet. Az MTI-hez eljuttatott közleményükben azt írták: éjjel és reggel főként az Alföld északi harmadán és az Északi-középhegység térségében lehet átmenetileg ónos csapadék. Az ónos eső veszélye miatt csütörtökre Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves és Nógrád megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.
A havazás miatt csütörtökre Zala megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést. Kifejtették: éjjel a Nyugat-Dunántúlon újabb havazás kezdődik, 1-10 centiméternyi friss hóréteg alakulhat ki. Főként Zalában és tágabb térségében - "jelentős bizonytalanság mellett" - helyenként akár 10-15 centiméternél is több tapadó hó hullhat. Másutt jellemzően eső, havas eső valószínű, néhol átmenetileg ónos eső sem kizárt.
Csütörtökön napközben fokozatosan kevesebb lesz a csapadék, a lehulló, illetve lehullott hó olvadni fog - tették hozzá.
A hőmérséklet kora délután 0 és plusz 10, késő este 0 és plusz 5 Celsius-fok között várható. Csütörtök hajnalra mínusz 1 és plusz 4 fok közé csökken a hőmérséklet. A legmagasabb nappali hőmérséklet plusz 1 és 6 fok között alakul.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 15. 07:50, hétfő | Belföld
Megújul a fonyódi kikötő
2025. Szeptember 15. 07:49, hétfő | Belföld
Varga-Bajusz Veronika: óriási sikert értek el a magyar fiatalok a szakképzési Európa-bajnokságon
2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld
Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025
Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.
2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld
Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében
Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.