Városlista
2025. augusztus 2, szombat - Lehel

Hírek

2014. Június 15. 19:38, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

A jövő héten nem várható 30 fokos meleg

A jövő héten nem várható 30 fokos meleg

A jövő héten többfelé lehet kisebb eső, zápor. A kánikula nem tér vissza: a nappali maximumok várhatóan egész héten 30 Celsius-fok alatt maradnak - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.

Hétfőn északon, északkeleten süthet ki hosszabb időszakokra a nap. Napközben főként a középső területeken lehet egy-egy zápor, estefelé a déli országrészben helyenként kisebb eső előfordulhat. A legalacsonyabb hőmérséklet többnyire 8 és 13 fok között alakul, de az Északi-középhegység völgyeiben hűvösebb, a Balaton térségében enyhébb lesz a hajnal. A legmagasabb hőmérséklet 22-26 fok között várható.
Kedden és szerdán inkább délen várható szórványosan eső, zápor. A leghidegebb órákban 10-16 fok lehet. Kedden napközben 21-26, szerdán 21-27 fokig emelkedik a hőmérséklet, a felhősebb tájakon lesz a hűvösebb.
Csütörtökön délkeleten néhol zápor előfordulhat, pénteken időnként felhős lehet az ég, de már nem valószínű csapadék. A minimumhőmérséklet mindkét nap 10-17 fok között valószínű, a nappali maximumok várhatóan 24-28 fok között alakulnak.
Szombaton nyugaton lehet zápor. A legalacsonyabb hőmérséklet 11-17, a legmagasabb hőmérséklet 24-29 fok között alakul.
Vasárnap több helyen várható zápor, zivatar. A szél megélénkül, időnként megerősödik. A leghidegebb órákban 11-17 fok lehet. Nappal 22-27 fokig emelkedhet a hőmérséklet - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld

A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható

A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék

2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt

Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.

2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld

Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet

Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld

15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik