Hírek
2014. Március 09. 19:04, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
A következő napokban napos, száraz idő várható
A következő napokban napos, száraz idő várható. A leghidegebb órákban még lehetnek mínuszok, de nappal 15, a hét második felében helyenként 18 Celsius-fokig is emelkedhet a hőmérséklet. Vasárnap viszont már több helyen eső és viharos erejű szélre kell készülni - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Hétfőn napos idő várható, csapadék nem lesz. Több helyen megélénkül, főként keleten időnként meg is erősödik a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 2 és plusz 4 fok között alakul. A gyenge fagy főként a szélvédett völgyekben valószínű. A legmagasabb hőmérséklet 10 és 14 fok között várható.
Keddtől péntekig jellemzően felhőtlen, száraz, napos idő várható. Kedden a minimumhőmérséklet mínusz 3 és plusz 2 fok között valószínű. A nappali maximumok várhatóan 13 és 16 fok között alakulnak. Szerdán a leghidegebb órákban mínusz 1 és plusz 4 fok között alakul a hőmérséklet, nappal 10-14 fokig melegszik a levegő.
Csütörtökön és pénteken a hőmérséklet legalacsonyabb értéke mínusz 3 és plusz 2 fok között alakul. Csütörtökön napközben 11-15, pénteken 13-17 fokig melegszik a levegő.
Eleinte szombaton is napos idő várható. Majd megnövekszik a felhőzet, de csapadék még nem valószínű. A délnyugati, majd a nyugatira forduló szél megélénkül, olykor megerősödik. A minimumhőmérséklet mínusz 1 és plusz 4 fok között valószínű. A nappali maximumok 13 és 18 fok között alakulnak.
Vasárnap már több helyen lehet kisebb eső, zápor. Emellett erős, sokfelé viharos lesz a szél. A leghidegebb órákban 0 és plusz fok valószínű. Nappal 7-12 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
843 kilométer közút felújítását tervezik idén
A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.
2026. Február 19. 09:00, csütörtök | Belföld
Operatív törzs: az előrejelzések szerint néhány napra visszatér a tél
2026. Február 19. 07:15, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: az Ukrajnába irányuló dízel üzemanyag kiszállítása leállításra került
Leállításra került Magyarországról a dízel üzemanyag szállítása Ukrajna felé, és mindaddig nem is indul újra, amíg Kijev nem állítja helyre a kőolajtranzitot a Barátság vezetéken hazánk irányába
