Hírek
2011. November 08. 07:12, kedd |
Belföld
Forrás: ELTE Társadalomtudományi Kar
A lehetőség hiánya növeli az abortuszok számát?
A születéstervezést támogató Center for Reproductive Rights vizsgálata szerint az évi 20 millió engedély nélkül végrehajtott magzatelhajtás...
A születéstervezést támogató Center for Reproductive Rights vizsgálata szerint az évi 20 millió engedély nélkül végrehajtott magzatelhajtás többségét azokban az országokban végzik, amelyek szabályozása szigorúbban rendelkezik a nők reproduktív jogairól.
A Center for Reproductive Rights kutatásához számos ország jogrendszerét elemezte. Vizsgálatuk szerint az elmúlt közel húsz évben 26 országban enyhültek az abortusz végrehajtásának feltételei. Ezek Albánia, Benin, Bhután, Burkina Faso, Kambodzsa, Csád, Kolumbia, Etiópia, a Fidzsi-szigetek, Guinea, Guyana, Indonézia, Irán, Kenya, Mali, Marokkó, Nepál, Nigéria, Portugália, Szent-Lucia, Dél-Afrika, Spanyolország, Szváziföld, Svájc, Kelet-Timor és Togo. Ugyanezen időszak alatt viszont négy államban, El Salvador, Japán, Nicaragua és Lengyelország területén szigorúbb szabályozást vezettek be.
A kutatók szerint általánosságban kijelenthető, hogy Közép- és Dél-Amerika, Afrika és a Közel-Kelet államai azok, ahol hagyományosan szigorúbb az abortuszt érintő szabályozás. Ezzel ellentétben Észak-Amerikában, Európában és Ázsiában könnyebb feltételek mellett végezhető ilyen beavatkozás.
Az abortuszhoz való jogot támogató szervezet szerint évente mintegy 20 millió abortuszt hajtanak végre világszerte engedély nélkül, titokban, amely beavatkozások többségére a rigidebb jogrendszerű államokban kerül sor.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 12. 12:00, csütörtök | Belföld
Rogán szerint nem akarják befolyásolni a magyar választást az oroszok
Szerinte kamu az egész.
2026. Március 12. 07:21, csütörtök | Belföld
NAV: hétfőig lehet kérni az szja-bevallási tervezetek postázását
Még öt napig, március 16-ig kérhetik az szja-bevallási tervezetek postázását azok, akik nem rendelkeznek elektronikus elérhetőséggel - hívta fel a figyelmet szerdán a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. Március 11. 14:00, szerda | Belföld
BKK: hamarosan minden metrón megjelenik az érintésmentes fizetés
2026. Március 11. 07:23, szerda | Belföld
Veszprém megyében folytatta kampányát Orbán Viktor
A háború szele lengi körül Magyarországot; a következő választásnak a legnagyobb tétje, hogy lesz-e olyan kormányunk, amely kívül tudja tartani Magyarországot egy háborún - jelentette ki Orbán Viktor kedden Balatonfüreden.
