Városlista
2025. december 25, csütörtök - KARÁCSONY

Hírek

2019. Február 03. 17:07, vasárnap | Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A mobilozás miatt vezető probléma lesz a nyaki gerinc megbetegedés

A mobilozás miatt vezető probléma lesz a nyaki gerinc megbetegedés

A mobiltelefonokat előrehajtott fejjel kell nézni, ami prognosztizálja, hogy a következő 20-30 év vezető problémái a nyaki gerinc megbetegedései lesznek, és ez a fiatalokat, tinédzsereket kifejezetten érinti

- mondta Erbszt András, a DoctorFit Gerincambulancia alapítója, vezető főorvosa szombaton az M1 aktuális csatornán.

A szakorvos azt mondta, látni egy tendenciát: ahogy az emberek egyre kevesebbet mozognak, kevesebb fizikai aktivitást végeznek és kevesebb a fizikai munkájuk is, annál több lesz a mozgásszervi betegség, ezen belül pedig ugrásszerűen megnő a gerincpanaszok száma.

Tapasztalatai szerint a kopásos eredetű gerincproblémák, amelyek a felnőttkor derekára kellene, hogy datálódjanak, időnként megjelennek már tinédzserkorban, de 18 éves kor körül "bőven" találkoznak ilyen betegekkel.

Erbszt András ismertette: a kopásos elváltozások gyakran visszafordíthatatlanok, de a panaszok, tünetek "az esetek döntő többségében" megszüntethetők, így a beteg életminősége javítható.

Szólt arról is, hogy a fájdalomcsillapítók, gyulladáscsökkentők bizonyos esetekben fontos részei a kezelésnek, de az élethosszig tartó, rendszeres aktivitás rendkívül fontos ahhoz, hogy minél kevesebb gerinc- és mozgásszervi panasszal éljenek az emberek.

Címkék: gerinc, mobil, nyak

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 25. 10:27, csütörtök | Életmód

Agrometeorológia: nagy szükség lenne a földeken a hóra és a hidegre

A földeken nagy szükség lenne a hóra és a hidegre, de a december őszi, borongós, enyhe időt hozott és még fagy is csak mutatóban volt - írta a HungaroMet Zrt. szerdai agrometeorológiai elemzésében.

2025. December 25. 10:24, csütörtök | Életmód

Influenza - 46 ezren fordultak orvoshoz a múlt héten tünetekkel

2025. December 24. 10:29, szerda | Életmód

XIV. Leó pápa legalább egynapos tűzszünetet sürgetett az ukrajnai harctéren

Ismételt felhívást intézek az összes jó szándékú emberhez: legalább a Megváltó születése napján tartsanak egy nap békét, a béke napja legyen az egész világon

2025. December 24. 10:20, szerda | Életmód

Így ünnepelnek a Fővárosi Állat- és Növénykert lakói

Az állatoknak is jár az ünneplés.