Városlista
2026. június 12, péntek - Villő

Hírek

2014. Július 24. 15:50, csütörtök | Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség

A nyálból is megállapítható lesz a vércukorszint

A nyálból is megállapítható lesz a vércukorszint

Egy új érzékelő teszt kifejlesztése van folyamatban cukorbetegek számára, ami a vér helyett a nyálból tudja megállapítani a vércukorszintet - adta hírül a Health Day.

A providencei Brown Egyetem kutató létrehozták és mesterséges nyál segítségével sikeresen tesztelték az új érzékelő készüléket. Az eszköz tulajdonképpen fény, fém és egy olyan speciális enzim segítségével méri meg a vércukorszintet, ami annak érzékelésekor megváltoztatja a színét.

A cukorbetegeknek a vércukorszint ellenőrzésére naponta több alkalommal, az ujjukból vesznek vért. A szakemberek egy másik lehetőség után kutatva fedezték fel, hogy a nyál szintén alkalmas lehet ennek mérésére.

Az érzékelőt azonban valószínűleg még Amerikában sem fogják árulni egy hamar, meg kell várni ugyanis nagyobb méretű klinikai vizsgálatok bizonyító eredményességét, mielőtt még jóváhagynák az eszközt.

Címkék: cukor, mérés, nyál, vér, vércukor

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 12. 16:00, péntek | Életmód

Vasárnapig látható az első kínai császár agyagkatonáit bemutató kiállítás a Szépművészetiben

Vasárnapig látogatható a Szépművészeti Múzeum Az öröklét őrei. Az első kínai császár agyagkatonái című kiállítása, amelyet eddig több mint 200 ezren tekintettek meg - közölte az intézmény csütörtökön az MTI-vel.

2026. Június 12. 11:00, péntek | Életmód

Lannert Judit: nincs szó az egyházi fenntartású, illetve a hat- és nyolcosztályos iskolák megszüntetéséről

Közös érdekünk, hogy eloszlassunk minden olyan feltételezést, hogy az egyházi fenntartású vagy a hat- és nyolcosztályos iskolákat bárki meg akarná szüntetni

2026. Június 11. 17:00, csütörtök | Életmód

Folytatódik a Veszprémi Petőfi Színház öt éve indult átépítése