Városlista
2026. január 1, csütörtök - ÚJÉV

Hírek

2021. December 01. 08:00, szerda | Külföld
Forrás: Markovics Annamária, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay

A szerb kormány korlátozta az alapvető élelmiszerek árát, hogy megállítsa az inflációt

A szerb kormány korlátozta az alapvető élelmiszerek árát, hogy megállítsa az inflációt

Korlátozta az alapvető élelmiszerek árát a szerb kormány a következő két hónapra, hogy visszaszorítsa az inflációt - közölte a kormány sajtószolgálata kedden.

A kabinet a kristálycukor, a tej, a napraforgóolaj, a liszt, valamint a sertéshús árának emelését tiltotta meg azzal, hogy közölte, ezeknek az élelmiszereknek az ára nem haladhatja meg a november 15-i szintet.

Októberben az infláció 6,6 százalékos volt, ami jelentősen meghaladja a központi bank által előirányzott három százalékot, amelytől mindkét irányban másfél százalékkal lehet eltérni.

A kormány határozata szerint a gyártók a következő két hónapban sem szállíthatnak az átlagosnál kevesebb árut a boltokba. Az intézkedések megszegéséért magas pénzbírság, illetve a kereskedelmi tevékenységtől történő eltiltás jár.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 30. 09:51, kedd | Külföld

Kreml: Moszkva egyetért Donald Trumppal abban, hogy közel a rendezés

Moszkva egyetért Donald Trump amerikai elnöknek azon kijelentésével, miszerint a felek közel állnak az ukrajnai konfliktus rendezéséhez, és a tárgyalások végső szakaszban vannak

2025. December 30. 09:47, kedd | Külföld

Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin: visszavonul az ukrán hadsereg

Mindenhol visszavonulnak az ukrán fegyveres erők a harci érintkezési vonal mentén - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök az orosz hadsereg parancsnokaival hétfőn megtartott tanácskozáson.

2025. December 29. 07:48, hétfő | Külföld

Donald Trump Kijevbe is kész elutazni, ha az előmozdítja a béke ügyét

Donald Trump akár Kijevbe is kész elutazni, amennyiben az előmozdítja a béke ügyét, hogy az ukrán parlamentben felszólaljon egy megállapodás elfogadásának érdekében

2025. December 29. 07:44, hétfő | Külföld

Orosz elnöki tanácsadó: a harcok végleges leállítása érdekében Kijevnek politikai döntést kell hoznia a Donyec-medencéről

Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök vasárnap folytatott telefonbeszélgetése során egyetértettek abban, hogy a harcok végleges leállítása érdekében Kijevnek politikai döntést kell hoznia a Donyec-medencéről