Városlista
2025. június 14, szombat - Vazul

Hírek

2015. Augusztus 07. 07:13, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Állatkertek éjszakája - Országszerte tizenkét helyen

Állatkertek éjszakája - Országszerte tizenkét helyen

Országszerte tizenkét bemutatóhelyen várják éjjeli nyitva tartással és egyedi programokkal a látogatókat augusztus 28-án, az Állatkertek éjszakáján.

A szervezők csütörtöki tájékoztatása szerint a rendezvényhez csatlakozott a Budakeszi Vadaspark, a Fővárosi Állat- és Növénykert, a budapesti Tropicarium (Campona), Debrecenben a Nagyerdei Kultúrpark Állat- és Növénykertje, Győrött a Xantus János Állatkert, a Jászberényi Állat- és Növénykert, a Kecskeméti Vadaskert, a Miskolci Állatkert és Kultúrpark, Pécsett a belvárosi Akvárium-Terrárium a Planetáriummal közösen, Poroszlón a Tisza-tavi Ökocentrum, a Szegedi Vadaspark, valamint Veszprémben a Kittenberger Kálmán Növény- és Vadaspark.

A legtöbb helyen a programok este 7-től éjfélig tartanak majd. A résztvevő intézményekbe erre az alkalomra külön belépőjegyet lehet majd váltani, a főváros térségében működő bemutatóhelyek pedig mind a három helyszínre érvényes kombinált jegyeket is kínálnak - írták az MTI-hez eljuttatott közleményben.

Az Állatkertek éjszakáját 2012-ben rendezték meg először, akkor országszerte nyolc helyszínen várták programokkal az érdeklődőket.

Címkék: állatkert

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen

Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között

Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.

2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld

Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás

Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.