Hírek
2024. Augusztus 27. 20:00, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Állatvédelmi szakjogászképzés indul két egyetem együttműködésében

Nemzetközi jó gyakorlatokban és a fenntarthatóságban jártas állatvédelmi szakjogászok képzése kezdődik meg az Állatorvostudományi Egyetem (ÁTE) és a Pécsi Tudományegyetem (PTE) együttműködésében
- közölte az ÁTE Állatvédelmi Központja kedden az MTI-vel.
A tájékoztatás szerint a képzésről Sótonyi Péter, az ÁTE rektora és Fedeles Tamás, a PTE oktatási rektorhelyettese írta alá a megállapodást kedden Budapesten.
Az együttműködési megállapodás a felek szerint egy újabb lépés az állatvédelem magasabb tudományos szintre emelése érdekében Magyarországon.
A keretmegállapodás célja, hogy a két intézmény támogassa egymás szakmai, oktatási és tudományos munkáját. Közös projekteken és pályázatokon dolgoznak majd együtt, az együttműködés kiterjed továbbá szakmai továbbképzések, tudományos konferenciák szervezésére, valamint közös graduális, posztgraduális képzések indítására és tananyagfejlesztésre is - ismertették.
Kiemelték, hogy a célok és az eszközök az állatvédelem erősítését szolgálják, tudományos és objektív alapokon nyugszanak, de találkoznak a gazdasági racionalitással is. Hatékonyan védik az állatokat és jólétüket, ugyanakkor nem kérdőjelezik meg az emberek elsőbbségét.
A közleményben idézték Sótonyi Pétert, aki elmondta: az együttműködés nem előzmény nélküli, hiszen a PTE Állam- és Jogtudományi Karának (ÁJK) Polgári Jogi Tanszéke és az ÁTE Állatvédelmi Központja 2021 óta a szervez állatvédelmi szemináriumokat a pécsi joghallgatók számára.
A nemzetközi kitekintéssel rendelkező, hosszú távú és tudományos alapú megoldásokat kereső állatvédelmi szakemberek képzése kulcsfontosságú az ágazat jövője szempontjából - hangsúlyozta a rektor.
Fedeles Tamás úgy fogalmazott, hogy a PTE ÁJK vezetése a hagyományos képzések magas színvonalának fenntartása mellett a modern kor problémáira és kihívásaira is reflektál, és örömtelinek nevezte, hogy az újonnan indítandó posztgraduális szakirányú képzést az ÁTE-vel közösen valósíthatják meg.
Fábián Adrián, a PTE ÁJK dékánja a közlemény szerint az állatvédelem jelentőségét hangsúlyozva azokra az egyre jelentősebb, összetettebb szakmai kérdésekre hívta fel a figyelmet, amelyek vizsgálatára, megválaszolására, a kapcsolódó ismeretek elsajátítására ideális egy specifikus szakirányú továbbképzés.
A képzést a PTE részéről az ÁJK Polgári Jogi Tanszék, az ÁTE részéről pedig az Állatvédelmi Jogi, Elemző- és Módszertani Központ koordinálja.
Vetter Szilvia, a központ vezetője az ÁTE és a Miskolci Egyetem együttműködése révén korábban létrejött és már harmadik évfolyamánál tartó állatvédelmi szakjogászképzést méltatta, hozzáfűzve, hogy a PTE ÁJK-val egy más típusú együttműködésre törekednek; a cél egy olyan új állatvédelmi szemlélet meghonosítása, amely a hosszú távon fenntartható megoldásokra épül, és igyekszik behozni a körkörös gazdaság szemléletét is az állatvédelembe. Az itt végzett állatvédelmi szakjogászok nemzetközi kitekintéssel fognak rendelkezni, és más országok állatvédelmi jó gyakorlataival is megismerkedhetnek - ismertette.
Lehetőség lesz a tervek szerint néhány tárgy angol nyelvű hallgatására is, ezek teljesítésével mikrotanúsítványt kaphat majd a végzett hallgató a diploma mellé, ami egy újabb lépés lesz a képzés nemzetköziesítése felé - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld
Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon
Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.
2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld
Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére
Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére
2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld
Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között
Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra