Városlista
2025. július 30, szerda - Judit

Hírek

2012. Január 17. 14:17, kedd | Külföld
Forrás: mno.hu / Die Welt

Amerika pénzügyi háborút folytat Európa ellen?

Amerika pénzügyi háborút folytat Európa ellen?

A német napilapban Günther Lachmann „Amerikai erők devizaháborút hirdetnek ellenünk” címmel készített interjút Elmar Brokkal, a CDU EP-képviselőjével.

Brok szerint a leminősítés az amerikai hitelminősítők tudatos támadása Európa ellen. Nincs egyetlen hihető ok, ami megmagyarázná azt a döntést, hogy miért minősítették le például Olaszországot. Az országnak új a kormányfője, s nekilátott fontos reformok megvalósításának. Ez érvényes egyébként Spanyolországra, nem is beszélve Franciaországról. Ebből következően az S&P leminősítése érdekvezérelt. Devizaháborút hirdetnek Európa ellen. A hitelminősítők inkább a válságot súlyosbítják, mintsem hogy eredeti feladatukat, az előrejelzést gyakorolnák.

A hitelminősítők a pénzpiacok szereplőitől kapják a pénzüket és nem az államoktól. Tehát a piacoktól függnek és az ágazat érdekeinek megfelelően ítélik meg az államok hitelképességét. Az nem érdekli a pénzügyi szektort, hogy ezzel összességében az Egyesült Államoknak is kárt okoznak, hiszen tönkreteszik az amerikai termékek fontos felvevőpiacát. A befektetők egyszerűen csak szeretnék kihasználni a kínálkozó lehetőséget, hogy az adott helyzetben annyit keressenek, amennyit csak lehet.

A kereszténydemokrata politikus szerint az amerikai kormányon belül két tábor található. A külügy támogatja az egyesült Európát, más tárcák továbbra is az „oszd meg és uralkodj” elvét követik. Ők szívesebben látnák a megosztott, gyenge Európát. Brok kijelentette: ő nem kételkedik Washington európai elkötelezettségében. De a biztonságpolitikai érdekek csak az érem egyik oldalát jelentik.

(Die Welt – welt.de)

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 30. 07:33, szerda | Külföld

Fegyveres támadás történt egy New York-i felhőkarcolóban, többen meghaltak

Két biztonsági őr és két irodai alkalmazott halt meg a New York-i felhőkarcolóban hétfő este történt fegyveres támadásban – derül ki az erőszakos cselekménnyel kapcsolatban kedden nyilvánosságra hozott részletekből.

2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld

Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe

Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok

2025. Július 29. 07:38, kedd | Külföld

Donald Trump bejelentette, hogy 10-12 napos határidőt szab a háború megállítására

Donald Trump amerikai elnök hétfőn közölte, hogy új, 10-12 napos határidőt szab az ukrajnai háború megállítására, amivel lerövidítette a július közepén általa adott 50 napos határidőt.

2025. Július 28. 07:57, hétfő | Külföld

Izrael naponta tízórás humanitárius szünetet tart a Gázai övezetben

Az izraeli hadsereg naponta tíz órán át \"humanitárius szünetet\" tart a harcokban a Gázai övezet több térségben – jelentette be az izraeli hadsereg (IDF) vasárnap reggel.