Hírek
2019. Március 04. 14:26, hétfő |
Bulvár
Forrás: mti
Andrea Bocelli duplázik novemberben Budapesten

Andrea Bocelli ősszel duplázik Budapesten. A világhírű olasz tenor a nagy érdeklődésre tekintettel november 16. után másnap, november 17-én is koncertet ad a Papp László Budapest Sportarénában
- közölték a szervezők hétfőn az MTI-vel. A budapesti koncert programjában ismert operarészletek, az énekes népszerű popalbumainak dalai szerepelnek, de felcsendül néhány szerzemény tavaly ősszel megjelent Sí című albumáról is. Fellépésén szimfonikus zenekar és kórus kíséri.
A 60 éves Andrea Bocelli karrierje a kilencvenes évektől napjainkig példátlan sikertörténet. Énekelt pápáknak, elnököknek, királyoknak és királynőknek, fellépett a világ valamennyi nagy koncerttermében, operaházában, nemzetközi rendezvényeken (olimpiai játékokon, világbajnokságon), teltházas koncerteket adott csarnokokban és 85 millió lemezt adott el. Elnyerte a Golden Globe-díjat, hétszer a Classical Brit és ugyanennyi alkalommal a World Music Awardsot, csillagot kapott a Hollywoodi hírességek sétányán.
Operaszereplései mellett olyan sztárokkal dolgozott együtt, mint Céline Dion, Tony Bennett, Ariana Grande, Jennifer Lopez és Nicole Scherzinger. Legnagyobb slágere a Con te partiro, amelynek angol verziója, Sarah Brightmannel közös duettje, a Time to Say Goodbye megjelenésekor minden lemezeladási rekordot megdöntött és több tucatnyi országban vezette a slágerlistákat.
A tenor a koncertek mellett szinte minden évben új lemezzel áll elő. A legutóbbi, tavaly megjelent Sí tizenhat dalt tartalmaz, amelyek témája a szeretet, a család, a hit és a remény. A korongon Bocelli együtt énekel mások mellett Ed Sheerannel, Dua Lipával, Josh Grobannal, a klasszikus szoprán Aida Garifullinával, valamint húszéves fiával, Matteo Bocellivel.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 12. 07:29, csütörtök | Bulvár
Magyarország Szépe – Tizenhatan kerültek a döntőbe
Tizenhatan vehetnek részt a Magyarország Szépe verseny június 22-i döntőjén a Duna tévécsatorna élő műsorában, miután a Miss Talenttel lezárult az alversenyek sora a baranyai Pogányban szerdán.
2025. Június 11. 07:05, szerda | Bulvár
Új Süsü-szobor került Csukás István síremlékére
Új Süsü-szobor került Csukás István síremlékére a Farkasréti temetőben, az ellopott alkotás helyére – tájékoztatta Porga József, az író egyik örököse az MTI-t kedden.
2025. Június 08. 09:06, vasárnap | Bulvár
XIV. Leó pápa: ne ragadozóként, hanem zarándokként éljünk
A béke visszatér, ha nem ragadozóként, hanem zarándokként élünk a világban