Hírek
2021. Október 20. 18:11, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Anyagilag és szexuálisan kihasználtak egy kislányt, fegyházra ítélték őket
Két vádlottat emberkereskedelem miatt kilenc, illetve kilenc és fél év, másik kettőt kiskorú lány ellen elkövetett szexuális erőszak miatt három év nyolc hónap, illetve négy év fegyházra ítélt első fokon a törvényszék
- tájékoztatta a bíróság szóvivője szerdán az MTI-t. Dobó Dénes közölte: a vádlottak közül ketten kereskedtek a sértettel, ketten pedig fizettek nekik azért, hogy a kiskorú lánnyal szexuális cselekményt követhessenek el. A bíróság a harmad- és a negyedrendű vádlottat véglegesen eltiltotta minden, 18 év alatti személyek nevelésével, felügyeletével, gondozásával és gyógykezelésével kapcsolatos foglalkozástól, tevékenységtől is.
A tényállás szerint a kiskorú sértett rendszeresen tartotta a kapcsolatot féltestvérével, az elsőrendű vádlottal és az ő anyjával, a másodrendű vádlottal. A rokonok két férfitól is pénzt kértek azért, hogy szexuális kapcsolatot létesíthessenek a gyermekkorú lánnyal.
A vádlottak 2019 karácsonyán berúgatták a kislányt, majd telefonon értesítették a harmadrendű vádlottat, hogy nyolcezer forintért szexuális kapcsolatot létesíthet vele. A harmadrendű vádlott autóval elvitte az ittas kislányt, aki közölte vele, hogy még csak 12 éves, de a férfi közösült vele, majd visszavitte a féltestvéréhez.
Másnap az első- és a másodrendű vádlott a sértettel együtt Berettyóújfaluba ment. A nő onnan telefonált a negyedrendű vádlottnak, aki - miután tízezer forintot átadott a felnőtteknek - elvitte "beszélgetni" a sértettet, majd egy közeli épületben, a tiltakozása ellenére megerőszakolta őt.
A kislány 2020 februárjában mondta el a történteket azoknak a rendőröknek, akik azért keresték, mert megszökött a lakásotthonból, ahol élt.
Az ítélet nem jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 23. 17:00, szombat | Belföld
Bóna Szabolcs: aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása
Aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása, ezért korlátozni kell - írta Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter pénteken Facebook oldalán.
2026. Május 23. 15:00, szombat | Belföld
Mark Rutte NATO-főtitkárral egyeztetett Orbán Anita
2026. Május 23. 13:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: a kormány elkötelezett a Budapest Airport bővítése mellett
2026. Május 23. 10:00, szombat | Belföld
Tiszaújvárosi robbanás - Hernádi Zsolt: üzemi baleset történt
A Mol tiszaújvárosi üzemében üzemi baleset történt, külső beavatkozásnak nem látták nyomát - hangsúlyozta a Mol elnök-vezérigazgatója péntek délután a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.
