Hírek
2021. Április 18. 07:27, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Az Európai Bizottság mindent elkövet, hogy a kulturális ágazat talpra álljon a járvány után

Az Európai Bizottság (EB) és az Európai Parlament a tagállamokkal együttműködve mindent elkövet annak érdekében, hogy válság által sújtotta szektorok - így a kulturális ágazatok:
például színházak, fesztiválok, zeneművészeti előadók, cirkuszok - a lehető leggyorsabban talpra állhassanak a járvány után - írta a cirkuszi világnap alkalmából kiadott közös közleményében Mariya Gabriel, az EB Innovációért, Kutatásért, Kultúráért, Oktatásért és Ifjúságért felelős biztosa, valamint Ujhelyi István európai parlamenti képviselő, a Cirkusz Világszövetség nagykövete.
Ehhez a megfelelő pénzügyi alapok és eszközök rendelkezésre állnak - olvasható a közleményben.
Felidézik, hogy tizenkettedik alkalommal ünnepli a világ ezen a napon a cirkuszművészetet és annak képviselőit, "ez az ünnep azonban - tudjuk, érezzük - a világjárvány miatt a legkevésbé sem ünnepi. A válság szétszakította társadalmainkat, elszakította az előadót és a nézőt, kényszerűen karanténba zárta a művészetet. Hosszú idő telt el a járvány kirobbanása óta, ez az időszak azonban a fájdalmas lemondások mellett érdemi tapasztalatokkal is szolgált".
A cirkuszművészet minden formájával és évszázadokon átívelő történelmével együtt fontos része Európa kulturális örökségének. Ez a több mint 250 éves művészeti ág sok vihart, háborút és válságot átvészelt már, megőrizve felbecsülhetetlen kulturális és szociális értékeit, idomulva egyúttal a társadalom, a nézők mindenkori elvárásához. "Kevés olyan művészeti ágat ismerünk Európában, amely ennyi időn át képes volt megőrizni eredendő hagyományait, de mégis mindig képes volt a megújulásra. Éppen ezért most is biztosak lehetünk abban, hogy legyen bármilyen erős is a vihar, a cirkuszi sátrak mindig rendíthetetlenül állni fognak a végén" - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld
Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe
Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok
2025. Július 29. 07:38, kedd | Külföld
Donald Trump bejelentette, hogy 10-12 napos határidőt szab a háború megállítására
Donald Trump amerikai elnök hétfőn közölte, hogy új, 10-12 napos határidőt szab az ukrajnai háború megállítására, amivel lerövidítette a július közepén általa adott 50 napos határidőt.
2025. Július 28. 07:57, hétfő | Külföld
Izrael naponta tízórás humanitárius szünetet tart a Gázai övezetben
Az izraeli hadsereg naponta tíz órán át \"humanitárius szünetet\" tart a harcokban a Gázai övezet több térségben – jelentette be az izraeli hadsereg (IDF) vasárnap reggel.
2025. Július 28. 07:55, hétfő | Külföld
Romániában emberéletet követelt az ítéletidő
Fákat döntött ki, tetőszerkezeteket és épületelemeket szakított le Romániában szombaton az ország északi felén átvonuló vihar, az ítéletidő emberéletet is követelt - közölte vasárnap az Agerpres hírügynökség.