Hírek
2014. Augusztus 12. 16:55, kedd |
Helyi
Forrás: Lenger Varga Péter
Bemutatkozott Szentendre új Fidesz-KDNP-s polgármester-jelöltje

Gulyás Gergely az Országgyűlés alelnöke mutatta be szerdán Szentendrén a Fidesz-KDNP új polgármester-jelöltjét. A pártszövetség színeiben Verseghi-Nagy Miklós indul október 12-én a posztért.
Gulyás Gergely sajtótájékoztatón mutatta be szerda délután a Fidesz-KDNP új polgármester-jelöltjét Szentendrén. Az eseményen az Országgyűlés alelnöke kifejtette, hogy a helyi szervezet és az országos választmány egyetértésében és támogatásában Verseghi-Nagy Miklós indul Szentendrén a polgármesteri posztért. Mint Gulyás Gergely fogalmazott, sikerült megtalálni a legalkalmasabb jelöltet, aki eddigi pályafutása és szakmai tapasztalat alapján Szentendre további fejlődését szolgálhatja, ha a választók számára szavaznak bizalmat az október 12-i önkormányzati választáson. Az Országgyűlés alelnöke hozzátette, Verseghi-Nagy Miklóssal Szentendre még inkább be tudja majd tölteni a Dunakanyarban kiemelt szerepét.
A Fidesz-KDNP polgármester-jelöltje ezt követően kitért arra, kiemelt törekvése, hogy ne álljon meg Szentendre folyamatosan fejlődése, de egy új lendülettel valóban vívjon ki magának a város országosan és nemzetközileg is elismert szerepet. Mindemellett Verseghi-Nagy Miklós célja, hogy visszaadja Szentendrét a szentendreieknek, azáltal, hogy megújul, hatékonyabbá, ügyfélbarátabbá és egyszerűbbé válik a hivatal, melynek teljes mértékben, jogilag és pénzügyileg is átvilágítaná kötelezettségeit. Ezenkívül kiemelt feladatnak tekinti a város infrastrukturális fejlesztését, melynek szintén új lendületet kell adni, út-, járda-, játszótér-felújításokkal és fenntartható fejlesztésekkel.
„Azok közé a szentendreiek közé tartozom, akik úgy vélik, hogy a helyzet megérett a változásra, és új lendületet kell adnunk szeretett városunknak” – hangsúlyozta a polgármester-jelölt.
Verseghi-Nagy Miklós 47 éves mérnök, tanár, felsővezető, jelenleg a Semmelweis Egyetem operatív főigazgatója. 1998 óta él családjával Szentendrén, feleségével négy gyermeküket neveli.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Varga Mihály: a tartós árstabilitás elérése áll a monetáris politika fókuszában
Az elmúlt hetekben fokozódó geopolitikai feszültségek növelték a globális kockázatokat -