Városlista
2025. július 30, szerda - Judit

Hírek

2018. December 18. 12:57, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Biztosított az ország téli földgáz- és villamosenergia-ellátása

Biztosított az ország téli földgáz- és villamosenergia-ellátása

Biztosított Magyarország 2018-2019-es téli földgáz- és villamosenergia-ellátása – írta keddi számában a Magyar Idők a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) megállapítására hivatkozva.

A MEKH az energiaszolgáltatók téli időszakra való felkészülését ellenőrizve állapította meg, hogy biztosított az ellátás.

A fűtési időszak kezdetén, október 15-én a tárolókban elhelyezett földgázkészlet mennyisége 4,6 milliárd köbméter volt, ami biztonságosan fedezi a teljes lakosság téli fogyasztását – olvasható a lapban.

Az energiahivatal közölte: a hazai gáztározókban nyilvántartott készlet 3 milliárd 688 millió köbméter a decemberi 15-i adatok alapján.

Ugyanebben az időpontban egy évvel ezelőtt 4 milliárd, 2016-ban pedig 2,7 milliárd köbmétert regisztráltak – írta a lap, amely kitért arra is, hogy az új európai uniós kockázatértékelési előírások alapján Magyarország földgázellátásának biztonsági helyzete megnyugtató.

Mint olvasható, a MEKH a villamos energiát előállító erőművek felkészülését is ellenőrzi. A létesítmények számára a tüzelőanyag-készlet nagyságát jogszabály írja elő. A készletek méretéről jelentést kell benyújtaniuk a hivatalnak, amely már a második negyedéves jelentés alapján megállapította: az erőművek több esetben az előírásokat meghaladó készletekkel rendelkeznek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld

Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet

A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.

2025. Július 30. 07:32, szerda | Belföld

Lázár János: minden HÉV-vonalat felújít a kormány

A kormány tervezi valamennyi HÉV-vonal felújítását, a munkálatokat pedig a szentendrei HÉV-vel kezdik, ahol sor kerül a teljes pálya, valamennyi állomás és az összes szerelvény rekonstrukciójára

2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán

A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.