Hírek
2014. December 11. 07:25, csütörtök |
Helyi
Forrás: Lenger Varga Péter
Cipősdoboz akció Szentendrén is

Idén már Szentendrén is zajlik a rászorulók számára már tizedik éve megrendezett Cipősdoboz gyűjtés. Az akció során december 19-éig segíthetjük a nélkülözők, nehéz helyzetben lévők karácsonyát.
Tíz évvel ezelőtt, 2004-ben indította el Magyarországon is az Angliában már akkor rendkívül népszerű Cipősdoboz akciót (eredetileg Operation Christmas Child) a Baptista Szeretetszolgálat rászoruló gyerekek számára.
Kezdetben a kezdeményezés egy gyűjtőponttal működött, de 2006-ra már mindegy megyében lehetett adakozni. A tartós élelmiszerek mellett pedig az elmúlt években már igazi ajándékok is kerültek a csomagokba. Tavaly több mint 40 ezer doboz gyűlt össze, a támogató személyek, szervezetek, cégek listája pedig egyre csak bővül.
Idén már Szentendrén is leadhatjuk cipősdoboz ajándékainkat a Szentendrei Baptista Gyülekezet gyűjtőpontján, a Pest Megyei Könyvtárban december 1 és 19 között, hétfőtől péntekig, 16 órától 19 óráig. A szentendrei gyűjtőpont koordinátora Bernhardt Niki, aki elérhető a ciposdoboz2000@gmail.com e-mail címen bármilyen kérdéssel.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Július 29. 07:46, kedd | Bulvár
Söréttel lőttek meg ismeretlen elkövetők egy kerecsensólymot a Hortobágyon
2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld
Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe
Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok