Hírek
2018. Szeptember 13. 19:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció:pixabay
Csak kisebb, átmeneti enyhülés várható a hétvégén

Átmenetileg csapadékosra fordul az időjárás, de aztán ismét visszatér a száraz, napsütés idő. Csak kisebb, átmeneti enyhülés várható, többfelé így is 25 fok felett alakulnak a maximumok
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, melyet csütörtökön juttattak el az MTI-nek.
Pénteken a fátyolfelhők mellett nyugaton, illetve északon főként a délutáni óráktól helyenként megvastagszik a felhőzet, és északnyugaton már zápor, néhol zivatar is kialakulhat. A legalacsonyabb hőmérséklet többnyire 10-18 fok között alakul. A legmagasabb hőmérséklet általában 26-31 fok között valószínű, de északnyugaton kissé hűvösebb, 24, 25 fok lesz.
Szombaton napközben a többórás napsütés mellett elszórtan alakulhat ki zápor, zivatar. Emellett többfelé megélénkül, helyenként megerősödik, zivatar környezetében viharossá fokozódhat a szél. A leghidegebb órákban 13-18 fok lehet. Napközben 23-28 fokig melegszik a levegő.
Vasárnap napos idő lesz, csapadék nem valószínű. A minimumhőmérséklet 10-16 fok között valószínű. A nappali maximumok 23-27 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld
Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon
Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.
2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld
Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére
Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére
2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld
Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között
Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra