Hírek
2016. Július 23. 06:00, szombat |
Belföld
Forrás: Kokes János, az MTI tudósítója jelenti:
Csehország rendőröket küld Magyarországra az illegális bevándorlás miatt

Csehország várhatóan rendőröket küld Magyarországra, akik segíteni fognak magyar kollégáiknak a schengeni határ védelmében, a cseh rendőrök hasonló macedóniai küldetését pedig szeptemberig meghosszabbítják
- közölte Milan Chovanec cseh belügyminiszter pénteken Prágában.
"Macedónia és Magyarország további rendőröket kértek a Cseh Köztársaságtól a schengeni határ védelmérhez. A partnereknek segíteniük kell egymásnak. Az információt továbbítottuk a kormánynak" - írja a cseh belügyminiszter a Twitteren pénteken megjelent bejegyzésében.
Milan Chovanec szerint 50 cseh rendőr mehetne Magyarországra szeptemberben, míg a Macedóniában szolgáló cseh rendőrök misszióját meghosszabbítanák.
"Amennyiben szerdán a kormány támogatja, a 40 rendőr macedóniai segítségét szeptember 11-ig meghosszabítjuk. Magyarországra pedig 50 rendőr mehetne szeptemberben" - pontosította közlését később a cseh belügyminiszter a Twitteren.
A cseh rendőrök macedóniai kiküldetése az eredeti program szerint augusztus elején lejár. Ez már a harmadik cseh rendőrcsoport, amely segít a macedón határőröknek a migránsok továbbjutásának megakadályozásában.
A magyar határőrségnek a cseh rendőrök a migránsválsággal összefüggésben tavaly október közepétől december közepéig segítettek a schengeni határ védelmében. A magyar és a cseh rendőrök közösen járőröztek a határon. Az együttműködést mindkét fél nagyra értékelte.
Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön Varsóban a négy visegrádi ország kormányfői csúcstalálkozója utáni sajtótájékoztatón szólt arról, hogy Magyarország újra partnerei segítségét kéri a schengeni határok védelméhez.
Robert Fico szlovák kormányfő még a sajtóértekezleten bejelentette, hogy a magyar kormány számíthat Szlovákia segítségére a határvédelemben. Fico a migránsválsággal összefüggésben kilátásba helyezte a Magyarországnak a határvédelemben nyújtandó további szlovák segítséget és rámutatott: a két ország között eddig is nagyon hasznos volt az együttműködés e téren.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Varga Mihály: a tartós árstabilitás elérése áll a monetáris politika fókuszában
Az elmúlt hetekben fokozódó geopolitikai feszültségek növelték a globális kockázatokat -
2025. Április 26. 10:07, szombat | Belföld
Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel tárgyalt Orbán Viktor
2025. Április 26. 10:05, szombat | Belföld
Ferenc pápa búcsúztatása - Ma helyezik végső nyugalomra a katolikus egyházfőt
Ma helyezik végső nyugalomra Ferenc pápát, a gyászszertartás délelőtt 10 órakor kezdődik a vatikáni Szent Péter-bazilika előtti téren.