Hírek
2013. Április 19. 08:17, péntek |
Helyi
Forrás: MTI / fotó: illusztráció
Csökkent a foglalkoztatottak száma - megyénk még mindig a legerősebb
Kismértékben csökkent a foglalkoztatottak száma márciusban az országban tavalyhoz képest, kivéve Győr-Moson-Sopron, Jász-Nagykun-Szolnok és Veszprém megyét, állapította meg a Bisnode üzleti információs szolgáltató.
A cég az MTI-hez eljuttatott közleményében kiemeli: az elmúlt egy évben mindössze egyszer - tavaly júniusban - haladta meg a foglalkoztatottak száma a 2 millió 600 ezret a gazdasági társaságok körében a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnál (NAV) leadott létszámadatok elemzése alapján.
Az idén március végén 2 millió 544 ezer embert foglalkoztattak a cégek a NAV-nál leadott létszámadatok alapján, ami 3 ezerrel kevesebb, mint egy évvel korábban ugyanebben a hónapban, viszont 2 ezerrel több mint 2011 márciusában.
A közlemény idézi Keleti Józsefet, a Bisnode Magyarország ügyvezető igazgatóját, aki szerint a munkaerőpiac képtelen kitörni a stagnáló állapotból, bár a helyzet legalább nem romlott lényegesen.
A szakértő szerint minden jel arra utal, hogy a cégek többsége már elvégezte a gazdasági visszaesés miatt szükségessé vált leépítéseket, és jelenleg kivárnak, figyelve a magyar és az európai - kiemelten a német - gazdasági folyamatokat. Az új beruházásokra és ennek következtében a foglalkoztatottak számának bővülésére azonban még várni kell.
Budapesten 1 millió, Pest megyében pedig jellemzően 310 ezer fő körüli értéket mutatnak a foglalkoztatottakra vonatkozó számok havonta; ez a két legerősebb régió a gazdaság fejlettségét, a foglalkoztatottak számát tekintve is. Növekedés azonban még itt sem látszik.
Tavaly márciushoz képest Győr-Moson-Sopron, Jász-Nagykun-Szolnok és Veszprém megye kivételével mindenhol csökkent kismértékben a foglalkoztatottak száma az adatok szerint.
A legjelentősebb visszaesés Komárom-Esztergomban volt: itt csaknem 8 százalékkal esett vissza a cégeknél bejelentett dolgozók száma a NAV-nál leadott létszámadatok alapján. A legnagyobb - 1,9 százalékos - növekedés Jász-Nagykun-Szolnok megyében volt, majd Győr környéke következik 1,6 százalékkal. Bár Veszprémben is bővült a foglalkoztatottak köre, mindössze 73-mal dolgoztak többen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2026. Január 24. 08:14, szombat | Külföld
Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé
Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé – jelentette be Donald Trump amerikai elnök, ugyanakkor reményét fejezte ki, hogy nem lesz szükség a hajók bevetésére.
2026. Január 24. 08:09, szombat | Belföld
KSH: novemberben a bruttó átlagkereset 756 400 forint volt
2025 novemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 756 400, a nettó átlagkereset 525 900 forint volt.
