Hírek
2018. Július 21. 07:28, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Csökkent a NAV-nak tartósan tartozók száma

Továbbra is sok tartós adósa van a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak (NAV), de a második negyedévben csökkent a számuk a március végihez képest.
Június végén 2844 - március végén 3015 - magánszemély és egyéni vállalkozó tartozott az adóhatóságnak egyenként több mint 10 millió forinttal, illetve 1551 - március végén 1680 - társaság és szervezet. Utóbbiak egyenként több mint 100 millió forinttal és 180 napon keresztül folyamatosan tartoztak a hatodik hónap végén - derül ki a NAV honlapján pénteken közzétett adatokból.
Az adóhatóság negyedévente teszi közzé a tartós adósok listáit, amelyek csak az adózó nevét és címét, illetve székhelyét, valamint a társaságok, vállalkozók esetében az adószámot ismertetik, a fennálló tartozás összegét nem tartalmazzák.
A 10 millió feletti tartozással rendelkezők közül 2103 magánszemély, 707 egyéni vállalkozó, 34 adós pedig lakcím nélküli.
A tartósan nagy összeggel tartozó nem magánszemély adózók közül 356 működik, illetve csődeljárás alatt áll, 430 kényszertörlés alatt, 741 felszámolás alatt, 24 pedig végelszámolás alatt van.
A magánszemélyek és egyéni vállalkozók a 10 milliós küszöbértékkel számolva mintegy 28,5 milliárd forinttal, a szervezetek a 100 milliós küszöbbel 155 milliárd forinttal tartoztak június végén, együttes minimális tartozásuk 183,5 milliárd forintra rúgott. A valóságos tartozás azonban ennél nagyobb, hiszen vannak milliárdos tartozású cégek és olyan magánszemélyek is, akikkel szemben több száz milliós - egyes esetekben milliárdos - követelése van az adóhatóságnak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán
A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.
2025. Július 29. 07:41, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: az amerikai beruházások ellensúlyozzák az Európai Bizottság által okozott károkat
2025. Július 29. 07:37, kedd | Belföld
Ősszel élelmiszer-utalványt kapnak a nyugdíjasok
A kormány kihirdette a nyugdíjasok élelmiszer-utalványát biztosító rendeletet - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) hétfőn az MTI-vel.
2025. Július 29. 07:31, kedd | Belföld
Kettős fék rendszerrel mérsékelnék az ingatlanárak növekedését az Otthon Start Programban
A kabinet \"kettős fék\" rendszerrel tervezi megelőzni a szeptembertől induló, 3 százalékos hitelkamatot biztosító Otthon Start program ingatlanár-növelő kockázatait