Hírek
2011. Július 21. 07:17, csütörtök |
Belföld
Forrás: HírTV
Dió nagyságú jég tizedelt Villányban
A villányi gazdák 15-20 százalékos terméskiesésre számítanak a kedd esti jégeső miatt. Nagyharsány területén volt olyan dűlő, ahol a jég elverte a szőlőtőkék felét.
Hektáronként akár 200 ezer forintos veszteség érheti a termelőket, a kárérték azért ennyire magas, mert a diónyi nagyságú jég a félig érett szőlőszemeket repesztette meg. Különösen a vékony héjú fajtákat, például a portugiesert tizedelte meg a vihar. (rá)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 15. 07:42, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: a befagyasztott orosz devizatartalék lefoglalása és átadása Ukrajnának a háborúba való belépés közvetlen mozdulata
Ha nincs rezsivédelem Magyarországon, alacsonyabb életszínvonal kopogtat be az ajtón - mondta Orbán Viktor a Mandiner Hotel Lentulai című műsorában vasárnap.
