Hírek
2020. Október 29. 14:11, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Egy kanadai játékgyártóhoz kerül a Rubik-kocka
A Spin Master Corp. kanadai játékgyártó 50 millió dollárért (15,6 milliárd forint) megvásárolja a világhírű Rubik-kocka tulajdonjogait birtokló céget.
A torontói székhelyű vállalat kedden jelentette be a Rubik's Brand Ltd. felvásárlását.
"A Rubik-kocka egy legendás kirakós játék, amely a popkultúra részévé vált és több mint 40 éve gyűjt magának rajongókat" - fogalmazott közleményében Elizabeth LoVecchio, a Spin Master alelnöke.
Rubik Ernő közleményében azt írta, izgatottsággal tölti el, hogy a Spin Master "beteljesíti azon elképzelésemet, hogy játékok révén neveljünk intelligens jövő nemzedéket".
A Huffington Post című portál szerint a Rubik-ügylet várhatóan 2021. január 4-én zárul.
Ifjabb Rubik Ernő 1974-ben találta fel a háromdimenziós mechanikus logikai játékot, amely világszerte sikerré vált, miután 1980-ban piacra került.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 23. 17:00, szombat | Belföld
Bóna Szabolcs: aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása
Aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása, ezért korlátozni kell - írta Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter pénteken Facebook oldalán.
2026. Május 23. 15:00, szombat | Belföld
Mark Rutte NATO-főtitkárral egyeztetett Orbán Anita
2026. Május 23. 13:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: a kormány elkötelezett a Budapest Airport bővítése mellett
2026. Május 23. 10:00, szombat | Belföld
Tiszaújvárosi robbanás - Hernádi Zsolt: üzemi baleset történt
A Mol tiszaújvárosi üzemében üzemi baleset történt, külső beavatkozásnak nem látták nyomát - hangsúlyozta a Mol elnök-vezérigazgatója péntek délután a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.
