Hírek
2012. Április 11. 14:01, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
Egy képviselő csak egy fizetést kaphat – 2014-től

2014-től nem lehet másodállása a parlamenti képviselőknek , külsős megbízatásaikért – tudományos, oktatói vagy művészeti tevékenységükért – pedig nem fogadhatnak el díjazást.
Az Országgyűlés kedden döntött a módosító indítványról, ami megosztotta a kormányzó pártszövetséget is.
A fizetésre vonatkozó törvénymódosítási javaslatot a fideszes Kovács Zoltán terjesztette be, azzal az indoklással, hogy a következő ciklusban a parlament képviselők száma 199-főre csökken – s fontos, hogy a honatyák professzionális szinten, más kötelezettségektől mentesen lássák el feladatukat. Kovács javaslatát 253 igen, 47 nem és 12 tartózkodás mellett fogadta el a parlament; az indítvány ugyanakkor a kormányoldalt is megosztotta, hiszen a kereszténydemokrata frakció többsége, 30 fő ellene szavazott, ahogy 3 fideszes politikus is. A jobbikos képviselők többsége támogatta, míg az LMP-s frakció zöme elutasította a javaslatot, az MSZP pedig nem is vett részt a szavazásban.
OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Varga Mihály: a tartós árstabilitás elérése áll a monetáris politika fókuszában
Az elmúlt hetekben fokozódó geopolitikai feszültségek növelték a globális kockázatokat -
2025. Április 26. 10:07, szombat | Belföld
Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel tárgyalt Orbán Viktor
2025. Április 26. 10:05, szombat | Belföld
Ferenc pápa búcsúztatása - Ma helyezik végső nyugalomra a katolikus egyházfőt
Ma helyezik végső nyugalomra Ferenc pápát, a gyászszertartás délelőtt 10 órakor kezdődik a vatikáni Szent Péter-bazilika előtti téren.