Hírek
2011. Október 18. 07:13, kedd |
Külföld
Forrás: MTI
Egyre inkább terjed – már a főváros is veszélyben van

Bangkok külvárosából is kitelepítik a helyieket az árvíz miatt.
A heves esőzések után megáradt folyók már elöntötték a délkelet-ázsiai ország északi területeit, az áradás pedig egyre lejjebb húzódik, a sűrűn lakott települések felé. Hasonló természeti katasztrófa fenyegeti a szomszédos Kambodzsát és Vietnamot is.
Már a fővárost fenyegeti az árvíz Thaiföldön. Bangkok egyik külvárosában kitelepítették a helyieket, miután a víz elmosta a házakat és a narancsültetvényeket. Az előrejelzések szerint a vízszint tovább emelkedik az esőzések, valamint a vízgyűjtő területek telítettsége miatt.
A thai hatóságok a helyi ipari park védelmén dolgoznak, a területen legalább 200 gyár működik, köztük több autóalkatrész-üzem is, amelyek ideiglenes leállása veszélyezteti a nagyobb autógyárakat is. A Honda pénteken kénytelen volt leállítani a termelését az egyik legjobb értékesítési mutatókkal rendelkező gyárában. A július óta tartó árvíz több mint 3 milliárd dolláros kárt okozott Thaiföldön, a halálos áldozatok száma pedig megközelíti a háromszázat.
Pusztít a víz Kambodzsában is, Vietnamban pedig az elmúlt hónapban 44-en haltak meg a Mekong áradása miatt, és 2 ezer hektárnyi rizsföld került víz alá. Ez a világ egyik legnagyobb rizsexportőreként számon tartott délkelet-ázsiai ország termőföldjeinek felét jelenti. (pr)
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 30. 07:33, szerda | Külföld
Fegyveres támadás történt egy New York-i felhőkarcolóban, többen meghaltak
Két biztonsági őr és két irodai alkalmazott halt meg a New York-i felhőkarcolóban hétfő este történt fegyveres támadásban – derül ki az erőszakos cselekménnyel kapcsolatban kedden nyilvánosságra hozott részletekből.
2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld
Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe
Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok
2025. Július 29. 07:38, kedd | Külföld
Donald Trump bejelentette, hogy 10-12 napos határidőt szab a háború megállítására
Donald Trump amerikai elnök hétfőn közölte, hogy új, 10-12 napos határidőt szab az ukrajnai háború megállítására, amivel lerövidítette a július közepén általa adott 50 napos határidőt.
2025. Július 28. 07:57, hétfő | Külföld
Izrael naponta tízórás humanitárius szünetet tart a Gázai övezetben
Az izraeli hadsereg naponta tíz órán át \"humanitárius szünetet\" tart a harcokban a Gázai övezet több térségben – jelentette be az izraeli hadsereg (IDF) vasárnap reggel.