Hírek
2019. Május 17. 15:04, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Egyre többen szenvednek fogínybetegségben

Évről évre egyre többen szenvednek fogínybetegségben, mert nem megfelelő a megelőzés - közölte a Semmelweis Egyetem Parodontológiai Klinikájának igazgatója pénteken az M1-en.
Windisch Péter azt mondta, a fogínybetegségek jól megelőzhetők, de ez nem látszik a lakosság állapotán, mert úgy tűnik, hogy az emberek nem tartják fontosnak. Meg kell értetni velük, hogy a megelőzés, a fogak rendszeres, megfelelő ápolása és a szűrővizsgálatok nagyon fontosak - vélekedett.
Kiemelte, ha valaki rendszeresen jár fogászatra, a fogínybetegség időben felismerhető, így jó eséllyel kezelhető, és nem kell kihúzni a fogat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
2025. Július 31. 07:46, csütörtök | Belföld
Százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
A pótfelvételivel együtt százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld
Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye
A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.
2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld
Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet
A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.