Városlista
2026. január 28, szerda - Károly,

Hírek

2013. Április 18. 09:21, csütörtök | Helyi
Forrás: lvp

Elevenek az éremszerzésben – szentendrei úszósikerek

Elevenek az éremszerzésben – szentendrei úszósikerek

Tizenegy arany, hét ezüst és öt bronzérmet zsebeltek be az Elevenek SE úszópalántái a közelmúltban. Az ifjú tehetségek két versenyen is sikeresen helytálltak.

Az Elevenek SE fiatal úszói március végén két megmérettetésen is medencébe ugrottak. Előtt március 23-án Szentendrén, a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és Gimnáziumban szervezett városi úszóversenyen, melyen az Elevenek a saját iskolájukat képviselték sikeresen.

Az első osztályban Rácz-Érsek Lili háromszor állhatott a dobogó legfelső fokán, miután nyert a gyors, mell és hátúszásban is, de mellette Berényi Zoé is aranyérmes lett váltóban. A másodikosok között Kákai Ákos gyorsúszásban ezüstérmet, míg váltóban bronzérmet szerzett, mellette pedig Földi Partrik ugyancsak a dobogó alsó fokára állhatott gyorsban. A hátúszók közt Szántó Bálint és Turcsányi Petra is egyaránt harmadikként zárt. A harmadik osztályosok versenyében Domján Dávid mindent vitt, mindhárom számban ugyanis aranyérmes lett. Sőt mellette a negyedikesek közt még egy ezüstöt is bezsebelt váltóban. Ebben a korosztályban Kiss-Haypál Gergely is ezüstérmet szerzett szintén váltóban.

A hazai pálya után következet március 29-én a legkisebbeknek a Margitszigeti Nyuszi Kupa, melyen szintén remekül teljesítettek a fiatal szentendrei úszók. Rácz-Érsek Lili ismét triplázott, mivel ezen a megmérettetésen is három aranyéremmel zárt (gyors, mell, hát). Mögötte három ezüstöt szerzett Dömötör Emma Luca a három versenyszámban, míg Árvay-Nagy Áron egy bronzérmet hát-, egy ezüstérmet pedig gyorsúszásban szerzett. Mindezt pedig Masszi Noel még megkoronázta egy hátban kivívott első hellyel.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi

Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik

Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

2026. Január 28. 07:42, szerda | Sport

Szalai Attila a lengyel Pogon Szczecinhez került kölcsönbe

A válogatott Szalai Attila kölcsönben a lengyel bajnokság élvonalában szereplő Pogon Szczecin labdarúgócsapatában folytatja a pályafutását.