Hírek
2016. Augusztus 13. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Elhúzódó válsághelyzetre kell készülni Európában
A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szerint Európában a migráció miatt elhúzódó válsághelyzetre kell felkészülni, és \"a biztonság nem tűr halasztást\".
Bakondi György az M1 aktuális csatorna péntek esti műsorában ennek kapcsán közölte: értetlenséggel állnak az Európai Unió egyes vezető politikusainak megnyilvánulásai előtt, amelyek arról szólnak, hogy az emberek "pozitívan viszonyuljanak" az Európába beáramló tömegek szétosztásához.
Megjegyezte: egyes nemzetállamok, ha késedelmesen is, elkezdtek a lakosság biztonsága érdekében intézkedéseket hozni, erre példa a Németországban bejelentett intézkedési csomag is. A belbiztonsági főtanácsadó elmondta, hogy Belgiumban nagyjából egy órával az elkövetés előtt sikerült meghiúsítani egy robbantást, és Németországban is sikerült felderíteni egy hálózatot.
Bakondi György kitért arra is: az ukrán-magyar határszakaszon is tapasztalnak időnként mozgást, továbbá a román határnál is megjelentek migránscsoportok, de ezzel szemben mostanáig a román határvédelmi rendszer hatékonynak bizonyult.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld
A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál
Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.
2026. Március 13. 15:00, péntek | Belföld
Március 28-án megnyílik a megújult Citadella
Március 28-án megnyílik a nagyközönség előtt a megújult Citadella a budapesti Gellért-hegyen. Az épületegyüttes ingyenesen látogatható belső közparkkal, kilátóteraszokkal és új szolgáltatásokkal várja az érdeklődőket
2026. Március 13. 10:00, péntek | Belföld
Czepek Gábor: várjuk Kijev válaszát
Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről
