Hírek
2021. Július 01. 06:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elítéltek egy férfit, aki a börtönből telefonálva csalt ki pénzt
Üzletszerűen elkövetett csalás miatt nem jogerősen két év fél év börtönre ítélt a Pécsi Járásbíróság egy férfit, aki elítéltként a börtönből telefonon csalt ki pénzt több embertől.
A Pécsi Törvényszék szerdai, az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: a férfi a fogvatartottak számára biztosított, más nevén nyilvántartott telefonkészülékről, véletlenül kiválasztott számokon kezdeményezett hívásokat. A hívottakkal közölte, hogy a mobilszolgáltató rendszere összeomlott, és "a hiba kijavításának elősegítése érdekében" az előfizetőnek úgynevezett kódokat szükséges elküldenie sms-ben a vádlott által megadott telefonszámra. A megtévesztett sértettek valójában a vádlott által használt telefon egyenlegét töltötték fel, esetenként 15 ezer forinttal. A férfi tucatnyi sértettnek összesen 375 ezer forint kárt okozott.
A vádlott 2017 nyarán követte el a csalásokat. A gyanúsítás idején még büntetését töltötte, majd időközben szabadult és a bírósági eljárás alatt eltűnt. Jelenleg is elfogatóparancs van érvényben ellene - közölte az MTI érdeklődésére Dezső Lili, a Pécsi Törvényszék sajtótitkára.
A többszörös visszaeső vádlottat - a távollétében tartott keddi tárgyaláson - üzletszerűen elkövetett csalás miatt két és fél év börtönre ítélték. A férfi feltételes szabadságra nem bocsátható.
A vádlott védője felmentésért fellebbezett, így az ítélet nem jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 12. 14:00, csütörtök | Belföld
Steiner Attila: a kormány vizsgálja az üzemanyag forgalmazók javaslatát
2026. Március 12. 12:00, csütörtök | Belföld
Rogán szerint nem akarják befolyásolni a magyar választást az oroszok
Szerinte kamu az egész.
2026. Március 12. 07:21, csütörtök | Belföld
NAV: hétfőig lehet kérni az szja-bevallási tervezetek postázását
Még öt napig, március 16-ig kérhetik az szja-bevallási tervezetek postázását azok, akik nem rendelkeznek elektronikus elérhetőséggel - hívta fel a figyelmet szerdán a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
