Hírek
2018. Április 18. 05:01, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Elkezdődött a kislányát kis híján halálra forrázó kiskunmajsai férfi tárgyalása
Megkezdődött Kecskeméten annak a kiskunmajsai férfinak a tárgyalása, aki kis híján halálra forrázta kislányát – tájékoztatta a Kecskeméti Törvényszék sajtószóvivője kedden az MTI-t.
A vádirat szerint a 39 éves férfi és élettársa között egy 2017. január végi éjszakán – a vádlott féltékenysége miatt – vita alakult ki. A férfi tenyérrel és ököllel többször megütötte élettársa fejét, a mellkasát és a vállát, ezért a nő hajnali kettőkor átmenekült a szomszédban lakó unokatestvéréhez. A házban maradt a nő korábbi kapcsolatából származó négy kiskorú gyermeke, és közös, akkor két és fél éves kislányuk.
A veszekedés miatt a kislány felébredt, a férfi pedig – hogy tisztába tegye – a tusolóba vitte és a zuhanytálcára állította. Erővel tartotta a legalább 50-60 fokos víz alatt, annak ellenére, hogy a kislány kiabálva jelezte fájdalmait.
A gyermek a fején és testének mintegy felén másodfokú égési sérüléseket szenvedett. A férfi később kenőccsel bekente a kislány testét, majd reggel hat óra körül szólt élettársának. A mentőket a vádlott testvére értesítette.
A kislány olyan súlyos, sokkos állapotba került, hogy a kórházban leállt a keringése, újra kellett éleszteni, sérülései maradandó fogyatékosságot okoztak.
Az előzetes letartóztatásban lévő vádlottat a főügyészség különös kegyetlenséggel, tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettének kísérletével vádolja, és fegyházbüntetés kiszabását, valamint szülői felügyeleti jogának megszűntetését indítványozta.
A vádlott élettársa az őt ért bántalmazás miatt nem kérte a vádlott megbüntetését.
Sárközy Szabolcs, a Kecskeméti Törvényszék sajtószóvivője elmondta: a vádlott a tárgyaláson nem tett vallomást. A bíró így a férfi nyomozati vallomását és tanúvallomásokat olvasott fel.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 26. 11:00, vasárnap | Belföld
Orbán Anita miniszterelnök-helyettes lesz
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita - jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
2026. Április 26. 10:00, vasárnap | Belföld
Kapitány István: szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, megteremtjük a piac bizalmát
Szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, és megteremtjük a piac bizalmát - írta a leendő gazdasági és energetikai miniszter szombaton a Facebookon.
2026. Április 26. 08:23, vasárnap | Belföld
Meteorológia: az erős, viharos szél felkavarhatja a port
Vasárnap az erős, több helyen viharos szél felkavarhatja a port, ami a látótávolság csökkenéséhez vezethet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. vasárnap reggeli veszélyjelzésében.
2026. Április 26. 08:21, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése
Miközben Orbán Viktor menekül a felelősségvállalás elől, a háttérben zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése
