Városlista
2026. július 8, szerda - Ellák

Hírek

2022. Február 27. 08:03, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Előreléptek a magyar egyetemek a világ felsőoktatási rangsorában

Előreléptek a magyar egyetemek a világ felsőoktatási rangsorában

Az elmúlt évek fejlesztéseinek köszönhetően a magyar egyetemek a világ felsőoktatási rangsoraiban jelentősen előreléptek, a megújult felsőoktatás számtalan karrierlehetőséget kínál a hallgatóknak,

szinte nincs olyan tudományterület, ahol nem lehet versenyképes magyarországi felsőoktatási intézményt találni - mondta Hankó Balázs, az Innovációs és Technológiai Minisztérium helyettes államtitkára a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) közgyűlésén, a Miskolci Egyetemen szombaton.

Hozzátette: a tanulás Magyarországon kifizetődő, átlagosan 80 százalékkal magasabb a bére annak, akinek diplomája van, és az oklevél megszerzését követően szinte azonnal el tudnak helyezkedni a felsősoktatásban végzők.

A Miskolci Egyetem volt a házigazdája a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) 2022. évi téli közgyűlésének, amelyen az országos hallgatói érdekképviseleti szervezet immár hagyományosan együttműködési megállapodást kötött az Innovációs és Technológiai Minisztériummal (ITM).

A rendezvényen elhangzott: nem először írt alá megállapodást a HÖOK a kormányzattal, az első ilyen dokumentumot 2018-ban szignálták, ez a hallgatók számára jutatott ösztöndíjak 40 százalékos emeléséről szólt.

A szombaton rögzített dokumentum kitért a hallgatói "lemorzsolódás" csökkentésére, a modellváltó intézmények hallgatói előmenetelt és jólétet kifejező indikátorok vizsgálatára, a gyakorlati képzések erősítésének fontosságára, az egyetemi zöld fejlesztésekre, a HÖOK mentorprogramra, az egyetemi felvételi népszerűsítése, a sportélet és az idegen nyelvi kompetenciák erősítésére, valamint a HÖOK által szervezett rendezvényekre, így az Educatio Kiállítás, a Pont Ott Parti, és az EFOTT Fesztiválra is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 08. 09:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: Stop önkény

Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke arra hívott fel mindenkit, hogy vegyen részt a pártja által \"az önkényuralom ellen\" meghirdetett csütörtöki budapesti tüntetésen.

2026. Július 08. 07:31, szerda | Belföld

A Tanú című filmmel elindult az átmeneti adás az M1-en kedd este

Szimbolikus időpontban, 19:56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.

2026. Július 07. 20:57, kedd | Belföld

MTVA: elsötétült az M1 és leállt a Kossuth Rádió

Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.