Városlista
2025. július 30, szerda - Judit

Hírek

2021. Április 13. 11:24, kedd | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Elütötte, majd kocsiba tette a vadat

Elütötte, majd kocsiba tette a vadat

Balassagyarmat belterületén igazoltatták a rendőrök a 42 éves férfit, aki lakására akarta szállítani az őzbakot.

A Balassagyarmati Rendőrkapitányság járőrei 2021. április 11-én 4 óra 35 perckor Balassagyarmat belterületén ellenőriztek egy személygépkocsit és az abban utazókat. A rendőrök látták, hogy a gépkocsi eleje sérült, majd a jármű csomagtartójában egy fiatal elpusztult őzbakot találtak meg. A járművet vezető szátoki lakos a helyszínen elismerte, hogy a gépkocsival a vadat Szécsény és Balassagyarmat közötti útszakaszon ütötte el, majd azt a járművel a lakására akarta szállítani – közölte a rendőrség.

A rendőrök a 42 éves férfit a rendőrkapitányságra előállították és lopás vétség megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki. A hatóság tagjai a közel 200 000 forint értékű vad tetemét a vadásztársaság képviselőjének átadták.

Az egyenruhások a kijárási korlátozás megszegése miatt szabálysértési feljelentést tettek a jármű vezetője és utasai ellen.

Címkék: Balassagyarmat, kocsi, vad

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán

A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.

2025. Július 29. 07:37, kedd | Belföld

Ősszel élelmiszer-utalványt kapnak a nyugdíjasok

A kormány kihirdette a nyugdíjasok élelmiszer-utalványát biztosító rendeletet - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) hétfőn az MTI-vel.

2025. Július 29. 07:31, kedd | Belföld

Kettős fék rendszerrel mérsékelnék az ingatlanárak növekedését az Otthon Start Programban

A kabinet \"kettős fék\" rendszerrel tervezi megelőzni a szeptembertől induló, 3 százalékos hitelkamatot biztosító Otthon Start program ingatlanár-növelő kockázatait