Városlista
2025. szeptember 12, péntek - Mária

Hírek

2023. Május 03. 07:46, szerda | Külföld
Forrás: mti

Europol: több száz embert vettek őrizetbe egy, a darkneten végzett művelet során

Europol: több száz embert vettek őrizetbe egy, a darkneten végzett művelet során

Közel háromszáz embert őrizetbe vettek, készpénzt, kábítószert, kriptovalutát és fegyvereket is lefoglaltak az úgynevezett darkneten, az internet különleges titkosító technológiákkal működő, főleg bűnözők által használt részén működő piactéren végzett SpecTor kódnevű művelet során - közölte az Európai Unió rendőrségi együttműködési szervezete (Europol) kedden.

A hágai székhelyű uniós szervezet tájékoztatása szerint az osztrák, a francia, a német, a holland, a lengyel, a svájci, a brazil, a brit és az amerikai hatóságok által végzett összehangolt akció eladókat és vásárlókat is célba vett a darknet, más szóval darkweb platformjain.

Az Europol által koordinált, az illegális áruk online piacterein végzett művelet során 288 gyanúsítottat állítottak elő, közülük 153-at az Egyesült Államokban, 55-öt Nagy-Britanniában, 52-őt Németországban, 10-et Hollandiában, 9-et Ausztriában, ötöt Franciaországban, kettőt Svájcban, Lengyelországban és Brazíliában pedig egy-egy embert. Az előállított árusok más tiltott piactereken is tevékenykedtek.

A bűnüldöző szervek három kontinensen összesen 50,8 millió euró készpénzt és virtuális valutát, 117 különböző lőfegyvert és 850 kilogramm kábítószert foglaltak le. A lefoglalt kábítószerek között több mint 258 kilogramm amfetamin, 43 kilogramm kokain, 43 kilogramm - (MDMA), valamint több mint 10 kilogramm LSD és ecstasytabletták voltak.

Megjegyezték, a SpecTor kódnevű művelet a letartóztatások tekintetében az elmúlt évek legsikeresebb akciója volt az internet sötét oldalán. A 2020-ban végzett, DisrupTor nevű művelet során a nemzeti hatások 179 embert állítottak elő, a 2021-es Dark HunTor fedőnevű művelet pedig 150 letartóztatáshoz vezetett.

Címkék: bűnöző, darkweb

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 12. 07:25, péntek | Külföld

Lengyel külügy: az orosz légtérsértések miatt összeül az ENSZ Biztonsági Tanácsa

Lengyelország kérésére összehívják az ENSZ Biztonsági Tanácsának rendkívüli ülését a lengyel légtér orosz megsértése miatt - közölte a varsói külügyminisztérium csütörtökön az X-en.

2025. Szeptember 12. 07:24, péntek | Külföld

Meghalt Charlie Kirk amerikai konzervatív aktivista nem sokkal azután, hogy lövés érte Utah államban, egy rendezvényen

Meghalt Charlie Kirk amerikai konzervatív aktivista nem sokkal azt követően, hogy szerdán lövés érte Utah államban, egy egyetemi rendezvényen – a hírt Donald Trump elnök jelentette közösségi oldalán.

2025. Szeptember 11. 07:20, csütörtök | Külföld

Orosz védelmi minisztérium: nem volt tervbe véve lengyelországi célpontok támadása

Az orosz hadsereg nem tervezte lengyelországi célpontok támadását - közölte szerdán az orosz védelmi minisztérium.

2025. Szeptember 11. 07:13, csütörtök | Külföld

Az EP nagyobb agrártámogatást szeretne a 2027 utáni uniós költségvetésben

Az Európai Parlament nagyobb és külön agrártámogatást szeretne a 2027 utáni, hétéves uniós költségvetésben, valamint kevesebb bürokráciát a gazdáknak és ösztönzőket a környezeti és társadalmi célok eléréséhez