Városlista
2026. február 1, vasárnap - Ignác

Hírek

2022. November 15. 08:18, kedd | Belföld
Forrás: mti

Farakásnak ütközött egy migránsokat szállító gépkocsi Zsana közelében, többen megsérültek

Farakásnak ütközött egy migránsokat szállító gépkocsi Zsana közelében, többen megsérültek

Útmenti farakásnak ütközött egy migránsokat szállító gépkocsi a Bács-Kiskun megyei Zsana közelében hétfő este, a balesetben többen megsérültek - közölte a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság a rendőrség honlapján.

A tájékoztatás szerint egy lengyel rendszámú személygépkocsi ütközött farakásnak. A rendőrök a járműben és a közelben 15 külföldit találtak, köztük a moldovai állampolgárságú embercsempészt.

Az autóban utazó 14 illegális migráns szír állampolgárnak vallotta magát, azonban sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét nem tudták hitelt érdemlően igazolni.

A balesetben többen megsérültek, őket a mentők ellátták, illetve kórházba vitték. A sérülést nem szenvedett külföldieket a rendőrök a magyar jogszabályok értelmében meghallgatásukat követően visszakísérik az ideiglenes biztonsági határzárhoz - áll a rendőrségi közleményben.

Címkék: baleset, embercsempész

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 01. 11:00, vasárnap | Belföld

Vagyonnyilatkozat: Tovább csökkentek Orbán Viktor megtakarításai

Orbán Viktor tavaly március óta havi bruttó 7,2 millió forintot keres, mégis csökkent a megtakarítása: a januári vagyonnyilatkozathoz képest 667 ezer forinttal kevesebb pénze maradt.

2026. Február 01. 08:31, vasárnap | Belföld

Csézy is csatlakozott a Tiszához

Hatalmas örömmel jelentem be, hogy Csézy lesz a TISZA képviselőjelöltje a mezőkövesdi központú Borsod-Abaúj-Zemplén megyei 7-es választókerületben - írta ki Facebook-oldalára Magyar Péter.

2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld

Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket

- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.

2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: a magyar kormány elfogadhatatlannak tartja a kollektív bűnösség elvét

Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.