Hírek
2021. Augusztus 06. 11:57, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Feladta magát az a férfi, akit robbanóanyaggal való visszaélés miatt kerestek

Feladta magát a rendőrségen az a 39 éves férfi, aki ellen robbanóanyaggal vagy robbantószerrel visszaélés bűntettének gyanúja miatt adtak ki elfogatóparancsot
- közölte a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság pénteken a police.hu oldalon.
A Budapest Környéki Törvényszék szerdán azt közölte az ügyről, hogy egy 48 éves férfi - akit már letartóztattak - és 39 éves testvére több hónappal ezelőtt egy lakatlan ingatlannál csaknem 880 tételnyi robbanóanyagot, robbanószert és lőszert gyűjtött össze. A hatóságok hétfőn kutatták át a férfi ingatlanát, ahol megtalálták az eltulajdonított eszközöket.
Az ügyben a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság robbanóanyag és robbanószer engedély nélküli megszerzésével elkövetett robbanóanyaggal és robbanószerrel visszaélés és más bűncselekmény miatt nyomoz.
A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság pénteken azt közölte, hogy a fiatalabb testvért a rendőrök egyik lehetséges tartózkodási helyén sem találták, ezért elfogatóparancsot adtak ki ellene.
A 39 éves férfi csütörtök kora este feladta magát a Dabasi Rendőrkapitányságon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld
Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025
Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.
2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld
Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében
Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.
2025. Szeptember 13. 09:24, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a háborús fenyegetettség közvetlen
A Lengyelországot ért szerdai dróntámadás példázata annak, milyen veszélyes körülmények között élünk nap mint nap, a háborús fenyegetettség közvetlen
2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld
Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály
A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.