Városlista
2026. április 7, kedd - Herman

Hírek

2016. Január 12. 14:24, kedd | Helyi
Forrás: HVG

Felfüggesztettet kérnek a babájukat kocsiban hagyó szentendrei párra

Felfüggesztettet kérnek a babájukat kocsiban hagyó szentendrei párra

Vádat emeltek az ellen a házaspár ellen, akik – amíg vásároltak – az autóban hagyták hathetes kisbabájukat.

A csecsemőnek nem esett baja, de a vádirat szerint a vádlottak súlyos kötelességszegése veszélyeztette a csecsemő testi épségét.

A Budapesti II. és III. Kerületi Ügyészség kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt emelt vádat egy házaspárral szemben, akik a vád szerint tavaly júliusban a nyári melegben egy budapesti bevásárlóközpont parkolójában, a lezárt autóban hagyták másfél hónapos gyermeküket.

Az esetről a hvg.hu is beszámolt: a kisbaba háromnegyed óráig egyedül volt a kocsiban a 28-31 fokos melegben, és sírt, amíg szülei nagyobb testvérével vásároltak az Eurocenterben. Az autó ablaka pár centiméterre le volt húzva. A kicsinek nem esett baja a kánikula ellenére, de a rendőrök kiskorú veszélyeztetése miatt indítottak nyomozást a szülők ellen.

A vádirat szerint a vádlottak súlyos kötelességszegése veszélyeztette a csecsemő testi épségét, illetve fejlődését, ezért a kerületi ügyészség a szentendrei szülőket kiskorú veszélyeztetésének bűntettével vádolja, és velük szemben felfüggesztett börtönbüntetés kiszabására tett indítványt a vádiratban.

Fotó: illusztráció

Címkék: Szentendre, vádemelés

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Rogán szerint ilyen válságos időkben nem szabad kormányt váltani

Nem szabad kockáztatni, és nem szabad egy ilyen válsághelyzetben rábízni az országot olyanokra, akik veszélyes döntéseket tudnak hozni - hangsúlyozta a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter vasárnap a Hír TV-n.

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a Magyar Honvédség képes és készen áll, hogy megvédje a gázvezetéket

A Magyar Honvédség képes és készen áll arra, hogy megvédje a gázvezetéket - írta a honvédelmi miniszter húsvéthétfőn közösségi oldalán, a vasárnapi Török Áramlat elleni szabotázsakcióra reagálva.