Hírek

2015. Február 03. 08:30, kedd | Helyi
Forrás: Szentendrei Kosárlabda SE

Félsiker a serdülőknél – egy győzelem, egy vereség

Egy győzelem és egy vereség a Szentendrei Kosárlabda SE serdülő csapatának szombati mérlege. A fiúk a bajnokság 5. fordulójában a fővárosban játszottak két meccset.

ZICCER KS-Szentendrei KSE 69-60 (26-6, 10-14, 11-14, 22-26) Szép Márton edző összefoglalóját

A 2014/2015-ös Pest megyei serdülő bajnokság 5. fordulójában csapatunk Budapesten lépett pályára. Sajnos megint nem sikerült teljes és a legjobb felállásban pályára lépni, különböző okok miatt: síelés, betegség stb.

A hazai csapat komoly magassági és erőfölényben volt és az első pillanattól kezdve átvette az irányítást. Sajnos az első játékrészben határozatlanul és félénken kezdtünk, illetve az abszolút üres helyzeteinket is elhibáztuk. Ennek eredményeképpen 26-6 volt az eredmény. A második negyedben Molnár Gellért jó és ponterős játékának köszönhetően feljavultunk és sikerült lefaragni a tetemes hátrányból. A második félidőben csapatunk tovább folytatta a felzárkózást. Sajnos, amikor megközelítettük 8-10 pontra az ellenfelet, mindig becsúszott 1-1 hiba a játékunkba. A 4. negyedben óriási rohanásban kezdett csapatunk és mindent egy lapra
feltéve próbálta megfordítani az eredményt, ami sajnos nem sikerült.

Pontszerzők: Török B. 20p, Molnár G. 16p, Sipos G. 16p, Szűcs T. 4p, Láloczki L. 2p.

Szentendrei KSE-Gödöllői SK 56-55 (11-21, 18-10, 20-7, 7-17)

A második mérkőzésen az ellenfél csapatában szerepelt két 190 centiméter fölötti magasságú játékos. Az első negyedben bizonytalanul és kissé félve kezdtünk, ez a teljesítményünkön is meglátszott. Sajnos a nehezen kialakított helyzeteinket sorra elhibáztuk. A negyed végére 10 pontos hátrányba kerültünk. A 2. negyedben már sokkal jobb felfogásban játszottunk, és Molnár Gellért és Török Boldizsár pontjaival sikerült 2 pontra felzárkózni.
A 3. negyedben átvettük a vezetést és a negyed végére már 11 ponttal vezettünk.

A mérkőzés végére csapatunkon meglátszott a fáradság, hiszen ez már zsinórban a második mérkőzésünk volt. A végjáték izgalmasra sikerült, szerencsére 1-2 játékosnak helyén volt a szíve és még a szerencse is mellénk állt, így sikerült 1 pontos előnyt megtartani a végéig.
Végig jól védekezett csapatunk és támadásban jól játszva sorra szereztük a kosarakat.