Hírek
2016. Július 19. 07:48, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Felvételi - Az interneten ellenőrizhetők a pontszámok
A felsőoktatásba jelentkezők az e-felvételi rendszer \"jelentkezések és pontszámok\" menüpontjára kattintva láthatják az egyes helyeken számított összpontszámukat és annak részleteit - közölte az Oktatási Hivatal.
A közlemény szerint a július 12-ig beadott kérelmek és dokumentum-másolatok feldolgozása folyamatosan történik egészen a július 26-i ponthatár-megállapítás előtti napokig.
A feldolgozásnak van néhány napos átfutási ideje, tehát a felületen olvasott pontszámok esetében mindig figyelembe kell venni a dokumentumok feldolgozottságát is - tették hozzá.
Jelezték, hogy előfordulhatnak adminisztratív hibák, amikor az adott pontot igazoló minden dokumentum túl van a feldolgozáson, ám a jelentkező mégis hibás rögzítést vagy hibás pontszámítást tapasztal. Ekkor az e-felvételi felületén lehet a pontszám valamely részeredményére felülvizsgálati kérelmet kérni.
A kérelmeket július 21-ig lehet leadni legfeljebb 500 karakter terjedelmű szöveges indoklással. A kérelem benyújtható az e-felvételiben, a feldolgozás a "kérelmek" menüpontban követhető nyomon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 26. 11:00, vasárnap | Belföld
Orbán Anita miniszterelnök-helyettes lesz
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita - jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
2026. Április 26. 10:00, vasárnap | Belföld
Kapitány István: szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, megteremtjük a piac bizalmát
Szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, és megteremtjük a piac bizalmát - írta a leendő gazdasági és energetikai miniszter szombaton a Facebookon.
2026. Április 26. 08:23, vasárnap | Belföld
Meteorológia: az erős, viharos szél felkavarhatja a port
Vasárnap az erős, több helyen viharos szél felkavarhatja a port, ami a látótávolság csökkenéséhez vezethet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. vasárnap reggeli veszélyjelzésében.
2026. Április 26. 08:21, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése
Miközben Orbán Viktor menekül a felelősségvállalás elől, a háttérben zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése
