Hírek
2022. Július 02. 15:06, szombat |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Ferenc pápa karitatív céljaira gyűjtenek vasárnap a katolikus templomokban

A Magyar Katolikus Egyház vasárnap tartja országszerte a péterfillérek gyűjtését a templomokban. Az adományokat Ferenc pápa karitatív céljaira fordítják
- közölte a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia sajtószolgálata pénteken az MTI-vel.
Azt írták: a magyar katolikusok ezáltal is megélik a közösséget a világegyházzal. A hívek a pápának felajánlott támogatással
segíthetik az egyetemes egyház "sokféle igényét és a leginkább rászorulókat".
Úgy fogalmaztak: a koronavírus-járvány következtében kialakult helyzet, illetve a globális szinten megjelent nehézségek "egyre sürgetőbbé teszik, hogy tettekkel, látható jelekkel is segítsük" Ferenc pápa "egész világra kiterjedő karitatív misszióját" - fogalmaztak.
Tavaly a magyarországi katolikus templomokban mintegy 62 millió forintnyi adomány gyűlt össze a péterfillérekből.
A Vatikán karitatív céljait a hagyományos templomi gyűjtés mellett banki átutalással is lehet támogatni, valamint a Szentszék honlapján online adományokat is fogad a Péterfillér Hivatal.
A péterfillérek gyűjtése a 8. században kezdődött, amikor az újonnan megtért angolszászok önkéntes hozzájárulást küldtek a pápának. Ekkortól alakult ki a "Denarius Sancti Petri" adományozása, amely a középkorban az európai országokban általánossá vált.
A reformáció idején szünetelt a péterfillérek gyűjtése, a 19. században azonban újraéledt a szokás, majd 1870 és 1929 között a Vatikán egyetlen bevételi forrásává vált.
Magyarországon a rendszerváltás után, 1993-ban indult újra a kommunizmus évtizedei alatt szünetelő gyűjtés.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán
A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.
2025. Július 29. 07:41, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: az amerikai beruházások ellensúlyozzák az Európai Bizottság által okozott károkat
2025. Július 29. 07:37, kedd | Belföld
Ősszel élelmiszer-utalványt kapnak a nyugdíjasok
A kormány kihirdette a nyugdíjasok élelmiszer-utalványát biztosító rendeletet - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) hétfőn az MTI-vel.
2025. Július 29. 07:31, kedd | Belföld
Kettős fék rendszerrel mérsékelnék az ingatlanárak növekedését az Otthon Start Programban
A kabinet \"kettős fék\" rendszerrel tervezi megelőzni a szeptembertől induló, 3 százalékos hitelkamatot biztosító Otthon Start program ingatlanár-növelő kockázatait