Városlista
2025. december 14, vasárnap - Szilárda

Hírek

2013. Április 14. 11:56, vasárnap | Helyi
Forrás: MTI

Fiatal képzőművészek nemzetközi biennáléja Szentendrén

Fiatal képzőművészek nemzetközi biennáléja Szentendrén

Az augusztus végéig látható kiállítással az alapítvány segíti a fiatal, még kezdő, részben ismeretlen művészek bemutatkozását.

Mintegy kétszáz fiatal alkotó mutatkozik be péntektől a Budapest Art Expo Alapítvány által rendezett kiállításon a szentendrei MűvészetMalomban.

Szentendrén új generáció mutatkozik be, amelynek tehetséges képviselői a kortárs hazai művészet alakulásának máris fontos és egyre jelentősebb szereplői” - fogalmazta meg Gergely Mariann, a Szépművészeti Múzeum, Magyar Nemzeti Galéria művészettörténésze, a Budapest Art Expo Alapítvány kuratóriumának elnöke.

A kiállításon való megjelenésre 40 évesnél fiatalabb magyar és külföldi művészek jelentkezhettek. Mintegy kétszázan adták be alkotásaikat, Magyarországon kívül Romániából, Szlovákiából, Horvátországból, Szerbiából és Szlovéniából. A pályázatok között a legváltozatosabb képzőművészeti műfajok képviseltetik magukat: a hagyományos festészet, grafika, szobrászat mellett a fotó, a videó, a számítógépes művészet és az installáció is megjelenik.

"A beküldött pályaművek tükrözik a jelenleg népszerű stílusirányzatokat, a nemzetközi trendek hatását, eközben széles skáláját mutatják az egyéni kezdeményezéseknek, a sajátos formai megoldásoknak" - jellemezte az idei anyagot a művészettörténész.

Az augusztus végéig látható kiállítással az alapítvány segíti a fiatal, még kezdő, részben ismeretlen művészek bemutatkozását, elindulását a pályán. A tárlat egyúttal megmutatja, a fiatal alkotók hogyan látják, értik és érzik a körülöttük lévő világot - tette hozzá Gergely Mariann.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi

Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád

Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.

2025. December 14. 09:04, vasárnap | Életmód

Első alkalommal rendeztek jégvirágkarnevált Debrecenben

Első alkalommal rendeztek jégvirágkarnevált Debrecenben szombaton: az augusztusi hagyományos virágkarnevál téli kistestvéreként megtartott fesztiválra több ezren gyűltek össze a cívisváros központjába.

2025. December 14. 09:03, vasárnap | Belföld

MÁV: jön az éves ország- és vármegyebérlet december közepétől