Városlista
2025. július 31, csütörtök - Oszkár

Hírek

2020. November 03. 08:03, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Foglalkoztatást segítő és fogyasztóvédelmi javaslatokról tárgyalnak

Foglalkoztatást segítő és fogyasztóvédelmi javaslatokról tárgyalnak

Az Országgyűlés kedden a kormány foglalkoztatást elősegítő, valamint a fogyasztóvédelmet erősítő törvénymódosító javaslatairól is tárgyal.

A Ház aktuális ülésének második napja reggel 9 órakor a magyar tudomány ünnepére emlékezéssel indul, amit napirend előtti felszólalások követnek.

A képviselők ezt követően öt előterjesztésről, köztük pénzügyi jogharmonizációs célú változtatásokról döntenek.
A szavazások után hat javaslat általános vitáját bonyolítják le. Ekkor kerülnek ter
ítékre a kabinet foglalkoztatást és fogyasztóvédelmet segítő javaslatai.

A parlament szerdán és csütörtökön folytatja ülését, amely november 9-én, hétfőn ér véget.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld

15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

2025. Július 31. 07:46, csütörtök | Belföld

Százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben

A pótfelvételivel együtt százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben

2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld

Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye

A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.

2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld

Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet

A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.