Hírek
2016. Október 27. 07:46, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Gripenek kísértek ki a magyar légtérből egy gépet

Gripenek kísértek ki egy amerikai civil repülőgépet csütörtök reggel Magyarország légteréből - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) az MTI-vel.
A tájékoztatás szerint az Abu-Dzabiból Londonba tartó gép nem vette fel a kapcsolatot a légi irányítással, ezért riasztották a készenléti géppárt. Hajnali öt óra negyven perckor a Gripenek elfogták, majd a kapcsolatfelvételt követően hat óra után néhány perccel kikísérték Magyarország légteréből a Falcon 2000 típusú repülőgépet.
A közlemény kitért arra is, hogy a készenléti Gripen géppár rendben visszatért a Kecskeméti Repülőbázisra.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék
2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld
Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt
Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.
2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik